Nevyzpytatelná anglická liga. Může se tu stát všechno, ví kouč Chelsea

ZKLAMÁNÍ. Trenér Chelsea Antonio Conte po nepovedeném ligovém zápase proti Crystal Palace. | foto: Reuters

2 2017
Teprve podruhé v sezoně nezvládli domácí zápas. Fotbalisté Chelsea, kteří kráčí zpět na anglický fotbalový trůn, nečekaně klopýtli v sobotním utkání proti Crystal Palace. „Takový je fotbal, nezbývá nám než to akceptovat," pokrčil rameny trenér Antonio Conte.

Chelsea vyhrála na vlastním stadionu deset ligových zápasů po sobě. Až v sobotu nečekaně narazila. S Crystal Palace, které se v Premier League bije o záchranu, prohrála 1:2.

Ligové porážky Chelsea

Chelsea - Liverpool 1:2
(16. září 2016)

Vyrovnaný duel rozhodla krásná branka hostujícího Jordana Hendersona.

Arsenal - Chelsea 3:0
(24. září 2016)

Tři góly za poločas, druhá ligová porážka v řadě a budíček pro Chelsea. Trenér Conte okamžitě změnil rozestavení a jeho tým odstartoval šňůru výher.

Tottenham - Chelsea 2:0
(4. ledna 2017)

Hosté útočili na rekordní čtrnácté vítězství v lize po sobě, ale Dele Alli jim dal dva góly.

Chelsea - Crystal Palace 1:2
(1. dubna 2017)

Zní to skoro jako aprílový žertík, ale rozjetá Chelsea nečekaně ztratila dobře rozehraný duel se zachraňujícím se týmem. Položily ji dva góly v rozmezí tří minut.

Přestože už od páté minuty vedla. Přestože měla spoustu šancí a obrovský tlak.

„Tahle liga je tak vyrovnaná... V každém zápase se může stát všechno. Soupeř nám ukázal, jak silný má tým,“ chválil Conte.

„Je to zklamání. Velké zklamání. Ale musíme se dát rychle dohromady a připravit se na středu,“ burcuje zkušený obránce Gary Cahill.

Uprostřed týdne čeká Chelsea důležitý zápas s Manchesterem City, kdyby ho nezvládla, zadělala by si na problémy.

Zatím má stále před druhým Tottenhamem pohodlný sedmibodový náskok. „Ale musíme zůstat soustředění,“ varuje kouč Chelsea.

Ví, že jeho tým dal sobotním zaváháním druhému Tottenhamu naději. „Jsme připravení zareagovat na každou ztrátu Chelsea. A budeme připravení až do konce sezony,“ vyhlašuje Mauricio Pochettino, trenér „Kohoutů“.

Může se zdánlivě rozhodnutá anglická liga ještě zamotat?

1. Chelsea FC 38 30 3 5 85:33 93
2. Tottenham Hotspur 38 26 8 4 86:26 86
3. Manchester City 38 23 9 6 80:39 78
4. Liverpool FC 38 22 10 6 78:42 76
5. Arsenal FC 38 23 6 9 77:44 75
6. Manchester United 38 18 15 5 54:29 69
7. Everton FC 38 17 10 11 62:44 61
8. Southampton FC 38 12 10 16 41:48 46