Leicester v novinářských očích kraluje. Hráčem anglické sezony je Vardy

NEZASTAVITELNÍ. Jamie Vardy a Rijád Mahriz dál táhnou Leicester, proti Liverpoolu obstarali vítězný gól. | foto: Reuters

2 2016
Angličtí novináři volili nejlepší fotbalisty sezony Premier League. A mohli nechat oči na hráčích vedoucího Leicesteru. Vyhrál útočník Jamie Vardy, druhý skončil jeho alžírský parťák Rijád Mahriz, který před týdnem získal ocenění od hráčské asociace. Třetí místo obsadil Francouz N’Golo Kanté.

Devětadvacetiletý Vardy má za sebou nejlepší sezonu kariéry a outsider Leicester má i díky jeho 22 ligovým gólům na dosah senzační mistrovský titul.

Anglický reprezentant také stanovil nový rekord Premier League, když skóroval v jedenácti zápasech po sobě a překonal nizozemského kanonýra Ruuda van Nistelrooije.

Vardy, který získal 36 procent hlasů, je v osmašedesátileté historii ankety premiérovým vítězem z Leicesteru. Zároveň vyhrál anketu jako první Angličan od roku 2011, kdy ji ovládl Scott Parker.

Leicester může anglický titul slavit už dnes, pokud Tottenham ve večerní dohrávce 36. ligového kola nezvítězí na hřišti Chelsea.

1. Chelsea FC 14 11 1 2 32:11 34
2. Arsenal FC 14 9 4 1 33:14 31
3. Liverpool FC 14 9 3 2 35:18 30
4. Manchester City 14 9 3 2 30:15 30
5. Tottenham Hotspur 14 7 6 1 24:10 27
6. Manchester United 14 5 6 3 19:16 21
7. West Bromwich Albion 14 5 5 4 20:17 20
8. Everton FC 14 5 5 4 17:16 20