Ani nový kouč k bodům nepomohl: Slovácko - Bohemians/Střížkov 2:0

• 232
Fotbalisté střížkovských Bohemians Praha nezískali body ani v pátém ligovém utkání. V Uherském Hradišti, kde během utkání vypadl proud a chvíli se nehrálo, domácímu Slovácku podlehli 0:2. První gól dostali ze sporné penalty, druhý po chybě brankáře.

Video bylo připraveno ve spolupráci s fotbalživě.cz

on-line

utkání jsme sledovali minutu po minutě

Slovácko v 5. kole Gambrinus ligy podruhé v ročníku vyhrálo, útočník Švancara dal pátý gól. Nejlepší ligový střelec navíc druhou branku připravil přesným centrem.

"Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře, jen škoda, že jsme neproměnili ani jednu ze čtyř vyložených šancí v první půli," uvedl po zápase trenér Slovácka Josef Mazura. "Nakonec jsme dali branku z penalty a v dobrém výkonu jsme pokračovali i ve druhém poločase, kdy jsme náskok zvýšili. Bohemka ale začala v tu dobu už hrát jinak, ke Kinclovi přidala druhého útočníka a měla i střelecké příležitosti," dodal Mazura.

Poražené poprvé vedl Jaromír Jindráček, dosavadní asistent nahradil odvolaného Roberta Žáka, ale týmu to k bodům nepomohlo. Navíc jeho hráči obdrželi sedm žlutých karet.

V Uherském Hradišti klub ze Střížkova potvrdil pozici jasně nejslabšího týmu ligy. Zatím dal jeden gól, dvanáct inkasoval a nemá žádný bod.

"Penalta byla přísná, ale předtím Slovácko neproměnilo tři šance. Druhý gól jsme dostali po chybě brankáře Belaně, který neodhadl dobře let míče," řekl Jindráček.

Favorizovaný domácí tým sice vsadil na útočnou hru, která mu přinášela i šance, jenže v koncovce se nedařilo.

Už po čtvrt hodině po Švancarově přesném centru Cleber levačkou zakončoval do prázdné branky, ale tak nedůrazně, že brankář Belaň míč chytil.

Tlak domácích postupně narůstal, o pouhé tři minuty později si na Urbánkovu přihrávku vzduchem naběhl Chmelíček, jeho hlavička skončila jen na břevně. Do další vyložené šance se dostal po rohovém kopu Urbánka Němčický, jeho šanci po střele hlavou zachránil v poslední chvíli obránce Macháček.

Slovácko - Bohemians Praha: Chmelíček (vpravo) a Adjei.

Ve 31. minutě propásl možnost skórovat Valenta, který si naběhl na přesnou Švancarovu přihrávku vzduchem.

K získání jednobrankového náskoku pomohla Slovácku penalta. Ve 36. minutě srazil bránící Podaný pronikajícího Ondřejku na hranici pokutového území.

Rozhodčí Matějek ukázal nekompromisně na pokutový kop. Ten zcela suverénně proměnil nejlepší ligový střelec Švancara, jenž si chytře počkal na reakci brankáře Belaně a míč poslal k opačné tyči.

Fotbalisté Bohemians vyráželi pouze k ojedinělým protiútokům a jejich největší nebezpečí hrozilo pouze ze standardních situací, které většinou rozehrával Dobeš.

Po přestávce se drobný déšť změnil v hustý liják. Kluzký terén svědčil více domácímu Slovácku, které si stále udržovalo územní převahu. Bohemians svůj herní styl nezměnili, pouze nakopávali míče a v obraně působili hodně nejistě. Výsledkem byla druhá branka Slovácka. V 57. minutě se Švancara uvolnil na levé straně a z jeho přesného centru skóroval hlavou Ondřejka, jenž využil zaváhání brankáře Belaně.

Po hodině hry na stadionu vypadl proud. Utkání pokračovalo po zhruba patnáctiminutové přestávce, kdy ale byla hrací plocha osvětlena pouze z polovinou světel na stožárech a na plný výkon se světla rozsvítila až v závěrečných deseti minutách.

Šanci zvýšit náskok Slovácka promarnil v 75. minutě nedůraznou střelou Chmelíček. Bohemians se sice v závěru zápasu odhodlali k několika protiútokům, do dvou šancí se dostal Lencevič, jenž si však neporadil s brankářem Filipkem a Slovácko už před natěšenými diváky vítězství udrželo.