Arsenal o Anglický pohár vyzve Aston Villa, porazila Liverpool

Liverpoolský Raheem Sterling v obklíčení hráčů Aston Villy. Vlevo Fabian Delph, vpravo Nathan Baker. | foto: Reuters

19 2015
Fotbalisty Arsenalu ve finále Anglického poháru vyzve Aston Villa, která v nedělním semifinále překvapivě porazila Liverpool. Arsenal se nadřel proti druholigovému Readingu, zdolal ho 2:1 po prodloužení. Obě branky vítězů dal Sánchez.

Arsenal postoupil do finále podevatenácté, což se žádnému jinému týmu nepovedlo. Český záložník Tomáš Rosický nebyl ani na lavičce náhradníků.

Arsenal potvrdil roli favorita po 39 minutách. Özil přihrál do šestnáctky Sánchezovi, ten si zasekl míč a střelou mezi nohy překonal gólmana Federiciho.

Po přestávce ale Reading, který se nachází v druhé lize až na 19. místě, vyrovnal zásluhou McClearyho.

Vrátit Arsenalu vedení mohl střídající Gabriel, jeho hlavičku ale Federici vytěsnil na břevno. V závěru základní hrací doby nevyužil svoji dvojitou šanci Ramsey.

Tentýž hráč se dostal do první vážnější příležitosti prodloužení, gólman Readingu byl však pozorný. O chvíli později už ale kapituloval, Sánchezova střela z úhlu mu prošla mezi nohama. Pojistit vedení mohl Giroud, trefil však tyč.

Aston Villa ve Wembley souboj s Liverpoolem otočila Birminghamský celek se do finále probojoval po 15 letech a pojedenácté v historii, o trofej se utká s Arsenalem.

Favorizovaný Liverpool se přitom po půlhodině hry dostal do vedení. Sterling přihrál Coutinhovi a brazilský záložník potvrdil, že se mu v Anglickém poháru daří: z posledních pěti branek dal tři právě v této soutěži. O šest minut později ale srovnal Benteke, jenž má výtečnou bilanci devíti gólů z uplynulých sedmi zápasů.

Obrat Aston Villa dokonala devět minut po přestávce. Grealish posunul míč na Delpha, kapitán týmu chladnokrevně zakončil a posunul svůj tým do finále, které se bude hrát 30. května. Aston Villa naposledy Anglický pohár ovládla v roce 1957.

FA Cup, semifinále: Reading (2. liga) - Arsenal 1:2 po prodl. (1:1, 0:1)
Branky: 54. McCleary - 39. a 105.+1 Sánchez; Aston Villa - Liverpool 2:1 Branky: 36. Benteke, 54. Delph - 30. Coutinho.

1. Chelsea FC 14 11 1 2 32:11 34
2. Arsenal FC 14 9 4 1 33:14 31
3. Liverpool FC 14 9 3 2 35:18 30
4. Manchester City 14 9 3 2 30:15 30
5. Tottenham Hotspur 14 7 6 1 24:10 27
6. Manchester United 14 5 6 3 19:16 21
7. Watford 15 6 3 6 21:26 21
8. West Bromwich Albion 14 5 5 4 20:17 20