19 2014
Když se oba týmy potkaly naposled, Liverpool letos v únoru znemožnil soupeře z Arsenalu 5:1. "Neskutečné, úžasné, fantastické," rozplýval se tenkrát liverpoolský kouč Brendan Rodgers. "My byli velmi špatní," hlesl jeho protějšek Arsene Wenger.

V neděli od 17.00 v 17. kole Premier League nadešel pro Arsenal čas odplaty. „Je to pořád jeden z největších zápasů sezony. Má zvláštní atmosféru,“ řekl Arsene Wenger, trenér Arsenalu.

Před deseti měsíci se hrálo o první místo, v posledních týdnech obě mužstva prožívají mizérii. Arsenal je šestý, Liverpool až jedenáctý.

Těžko se bude opakovat jednoznačný duel z 8. února 2014. Arsenal dorazil na Anfield Road jako lídr, ale jako lídr se tam rozhodně nechoval. Domácí byli čtvrtí.

Anglická liga živě

Přímé přenosy zápasů

Premier League můžete sledovat na O2TV či na mobilní televizi O2TV Go.

Po deseti minutách prohrával 0:2 po dvou gólech slovenského stopera Škrtela. Po dvaceti minutách 0:4, když se trefili Sterling a Sturridge. Krátce po půli Sterling zvýšil na 5:0. Hosté se prosadili v 69. minutě z penalty.

„Každá porážka bolí a zůstanou po ní jizvy. Ale na Liverpool máme také velmi dobré vzpomínky,“ připomněl Wenger na páteční tiskovce zápas, v němž jeho tým týden po ostudě vyhrál v Anglickém poháru 2:1.

Tehdejší ligový souboj však přinesl do vývoje Premier League zásadní obrat. Na konci sezony Liverpool bojoval o titul s Manchesterem City, Arsenal byl čtvrtý. Právě čtvrtá příčka, z níž se jde do kvalifikace o Ligu mistrů, je v sázce v neděli.

„Pokud proti Arsenalu uhrajeme dobrý výsledek, můžeme na tom stavět. Myslím si, že by to mohl být obrat k lepšímu v celé sezoně,“ řekl liverpoolský kapitán Steven Gerrard. „Nastal čas bojovat za klub a dát všechno do pořádku.“

I když se soutěž blíží teprve do své poloviny, je zřejmé, že o titulu si to rozdají Chelsea a obhájce Manchester City. Třetí Manchester United má na Arsenal pětibodový náskok, na Liverpool dokonce desetibodový.

Pro všechny týmy Premier League začíná nejnáročnější období sezony, během následujících deseti dnů sehrají čtyři zápasy.

1. Arsenal FC 15 10 4 1 36:15 34
2. Chelsea FC 14 11 1 2 32:11 34
3. Liverpool FC 14 9 3 2 35:18 30
4. Manchester City 15 9 3 3 32:19 30
5. Tottenham Hotspur 14 7 6 1 24:10 27
6. Manchester United 14 5 6 3 19:16 21
7. Watford 15 6 3 6 21:26 21
8. West Bromwich Albion 14 5 5 4 20:17 20