Arsenal s Čechem porazil Watford, United i City zůstávají stoprocentní

SUPER PRÁCE, KAMARÁDE. Raheem Sterling a Fernandinho z Manchesteru City slaví gól v zápase s West Hamem. | foto: Reuters

28 2016
Ve třetím kole anglické fotbalové ligy se dočkal prvního vítězství obhájce titulu z Leicesteru, Chelsea a oba kluby z Manchesteru jdou dál bez ztráty bodu. Premiérovou výhru slaví Arsenal, který i s Petrem Čechem v brance vyhrál 3:1 na hřišti Watfordu.

Arsenal po nevydařeném vstupu do sezony zabral. Nejprve remizoval s obhájcem titulu Leicesterem a dnes jasně přehrál Watford. Stal se po Manchesteru United teprve druhým týmem v historii, který na hřištích soupeřů nastřílel v Premier League už 700 branek.

První gól zaznamenal Cazorla z penalty po faulu na Sáncheze. Chilský útočník pak sám zvýšil a ještě před poločasem Sánchez ještě asistoval u gólu Özila.

Watford jen snížil, když Pereyra z dorážky překonal klečícího Čecha a připravil ho o druhé čisté konto sezony.

V neděli potvrdil roli favorita Manchester City a vrátil se do čela tabulky o skóre před Chelsea a United.

Svěřenci trenéra Pepa Guardioly si v prvním poločase vypracovali rychlé vedení 2:0 po gólech Raheema Sterlinga a Fernandinha. Za hosty sice po přestávce dokázal snížit Michail Antonio, v nastavení ale definitivně pojistil výhru domácích druhou trefou Sterling.

Leicesteru zařídily tři body dvě opory: útočník Vardy, nejlepší střelec minulé sezony, a kapitán Morgan, urostlý stoper. Jejich góly na tři body proti Swansea stačily, i když Mahriz ve druhém poločase zahodil penaltu a Fer v závěru snížil.

Už třetí výhru zaznamenala Chelsea, která zdolala 3:0 nováčka Burnley - o góly se podělili Hazard, Willian a Moses. Stoprocentní zůstává také Manchester United, ale ten se tentokrát pořádně nadřel. S nováčkem z Hullu hrál až do posledních vteřin bez branek, ale v druhé minutě nastaveného času nakonec tříbodový zisk trefil náhradník Rashford.

JAKO NA KOUPALIŠTI. Ahmed Musa z Leicesteru klouže po promočeném trávníku v souboji s Ki Sung Yuengem ze Swansea.

Poslední v tabulce je Stoke, jehož brankář Given měl v souboji s Evertonem velkou smůlu. Kapitán soupeře Baines sice napálil pokutový kop jen do tyče, míč se však odrazil od zad brankáře do branky. Šlo přitom o jediný gól zápasu.

To gólman Bournemouthu Boruc chytil poslední tři penalty, které na něj šly. V nastavení duelu s Crystal Palace přece jen inkasoval a zápas skončil 1:1. Bournemouth tak čeká na vítězství už osm zápasů.

V nové sezoně ještě nevyhrál ani Southampton, soupeř Sparty v Evropské lize, který doma znovu jen remizoval 1:1. Deset minut před koncem prohrával po penaltě Defoa. Sunderland však vedení neudržel a v 85. minutě vyrovnal Rodríguez střelou z dálky, kterou lacině propustil hostující gólman.

Southampton nastoupil v sestavě: Forster - Soares, Fonte, Van Dijk, Targett - Höjbjerg (83. Ward-Prowse), Romeu, Davis - Tadič (67. Long) - Redmond, Austin (74. Rodríguez).

Neporazitelnost zatím drží Middlesbrough, nováček soutěže. V prvním nedělním utkání uhrál bezbrankovou remízu na hřišti West Bromwiche.

Výsledky 3. kola: Manchester City - West Ham United 3:1 (7. a 90.+2 Sterling, 18. Fernandinho - 58. Antonio), West Bromwich - Middlesbrough 0:0, Tottenham - Liverpool 1:1 (72. Rose - 43. Milner z pen.), Chelsea - Burnley 3:0 (9. Hazard, 41. Willian, 89. Moses), Crystal Palace - Bournemouth 1:1 (90.+3 Dann - 11. King), Everton - Stoke 1:0 (51. vlastní Given), Leicester - Swansea 2:1 (32. Vardy, 52. Morgan - 80. Fer), Southampton - Sunderland 1:1 (85. Rodríguez - 80. Defoe z pen.), Watford - Arsenal 1:3 (57. Pereyra - 9. Cazorla z pen., 40. Sánchez, 45. Özil), Hull - Manchester United 0:1 (90.+2 Rashford).

1 Manchester City 3 3 0 0 9:3 9
2 Chelsea 3 3 0 0 7:2 9
3 Manchester U. 3 3 0 0 6:1 9
4 Everton 3 2 1 0 4:2 7
5 Hull City 3 2 0 1 4:2 6
6 Middlesbrough 3 1 2 0 3:2 5
6 Tottenham 3 1 2 0 3:2 5
8 Arsenal 3 1 1 1 6:5 4