Chelsea přišla v závěru o výhru a může ztratit i první místo

MÁM! Petr Čech, brankář Chelsea, chytá míč před Thievyem Bifoumou z West Bromwiche (vpravo). | foto: Reuters

11 2014
Lídr anglické ligy se může zase změnit. Zdálo se, že si fotbalisté Chelsea ve vloženém 26. kole na hřišti West Bromwiche pojistí první místo, jenže tým hrající o záchranu tři minuty před koncem vyrovnal na 1:1, čímž udělal radost především druhému Arsenalu.

Jestli Arsenal ve středu na svém stadionu zdolá Manchester United, poskočí před Chelsea o bod. Manchester City by mohl díky lepšímu skóre vytěsnit Petra Čecha a spol. dokonce na třetí místo, pokud doma porazí Sunderland.

Chelsea už se těšila na osmou výhru z posledních devíti zápasů Premier League, jenže nakonec po dvou týdnech opět klopýtla. Brankář Čech byl blízko udržení čtvrtého čistého konta v řadě, ale ani to nevyšlo - radost mu zkazil Victor Anichebe, jenž si v 87. minutě naskočil na centr a hlavou poslal míč od tyče do sítě.

Čech inkasoval po 357 minutách a teprve potřetí z posledních deseti zápasů.

Přitom po většinu utkání se pro hosty vyvíjelo všechno dobře. Během prvního poločasu měli převahu, kterou přetavili ve vedoucí gól v závěru: centr Williana z rohového kopu prodloužil patičkou Luiz a obránce Branislav Ivanovič napálil míč zblízka do brány.

Pro srbského obránce to byl už 16. gól v anglické lize.

V závěru si však West Bromwich vytvořil tlak, k čemuž přispěl i český reprezentant Matěj Vydra, který naskočil na hřiště v 78. minutě, a výsledkem bylo vyrovnání po hlavičce Anichebeho.

To West Ham uhájil domácí vítězství 2:0 nad Norwichem a neinkasoval už počtvrté za sebou, což se mu povedlo naposledy v roce 1985.

Výsledky 26. kola: West Bromwich - Chelsea 1:1 (87. Anichebe - 45.+2 Ivanovič), Cardiff - Aston Villa 0:0, Hull - Southampton 0:1 (69. Fonte), West Ham United - Norwich 2:0 (84. Collins, 90.+5 Diamé).