Chelsea i Manchester City bez zaváhání, Arsenal získal body v závěru

JE TAM. Eden Hazard (uprostřed, Cesar Azpilicueta a Didier Drogba slaví gól Chelsea. | foto: Reuters

3 2014
Fotbalisté Chelsea drží v čele anglické ligy šestibodový náskok, ve 14. kole zvládli derby s Tottenhamem a vyhráli 3:0. Nezaváhal ani druhý Manchester City, který zvítězil v Sunderlandu 4:1. Naopak senzace úvodu sezony ze Southamptonu znovu ztratila, Arsenal bez Rosického srazil třetí tým tabulky gólem Sáncheze v 88. minutě.

Na začátku londýnského derby mezi Chelsea a Tottenhamem se dvakrát dostal do šance útočník hostů Kane, za brankáře Courtoise ale míč nedostal. Góly tak slavili domácí. Skóre otevřel v 19. minutě Eden Hazard, který si v pokutovém území narazil s Didierem Drogbou. Útočník Pobřeží slonoviny o tři minuty později přidal druhou branku Chelsea a poprvé od března 2010 v ligovém duelu zaznamenal gól i asistenci.

V 73. minutě neuhlídal Vertonghen ve vápně střídajícího Loica Rémyho a francouzský útočník upravil na 3:0. Chelsea už 441 minut nedostala v soutěžním zápase gól a i po 21. utkání sezony zůstala neporažena. Tottenham na Stamford Bridge naposledy dokázal vyhrát v únoru 1990.

Sunderland, který v minulém kole udržel bezbrankovou remízu s Chelsea, se proti „Citizens“ dostal v 19. minutě zásluhou Connora Wickhama překvapivě do vedení, dvě minuty nato ale srovnal nejlepší střelec anglické ligy Sergio Agüero. Obrat svěřenci Manuela Pellegriniho dokonali ještě v prvním poločase, Stevan Jovetič se trefil počtvrté v sezoně.

Ani to ale úřadujícímu mistrovi nestačilo, do sítě Sunderlandu dopravil míč ještě dvakrát. První gól v sezoně vstřelil obránce Pablo Zabaleta a svou formu čtrnáctou trefou v tomto ročníku Premier League potvrdil Agüero. V posledních 33 ligových zápasech se Argentinec prosadil třicetkrát.

Gólman Forster držel šance Southamptonu na bodový zisk ze hřiště Arsenalu až do 88. minuty, kdy Ramseyho tečovaná přihrávka uvnitř šestnáctky doputovala k Alexisi Sánchezovi a ten skóroval v anglické lize podeváté. Čtyři minuty před tím šli hosté do deseti, kvůli zranění musel odstoupit Alderweireld a trenér Koeman už neměl k dispozici střídání.

O dalších zápasech 14. kola čtete ZDE

Výsledky 14. kola: Arsenal - Southampton 1:0 (88. Sánchez), Chelsea - Tottenham 3:0 (19. Hazard, 22. Drogba, 73. Rémy), Everton - Hull 1:1 (34. Lukaku - 59. Aluko), Sunderland - Manchester City 1:4 (19. Wickham - 21. a 71. Agüero, 39. Jovetič, 55. Zabaleta).