Chelsea otočila šlágr v Liverpoolu, Manchester City a Arsenal ztratily

Diego Costa z Chelsea (zcela vpravo v modrém) přesně pálí do sítě Liverpoolu ve šlágru Premier League. | foto: Reuters

9 2014
Báječná forma fotbalistů Chelsea v anglické lize trvá. Lídr tabulky s Thibautem Courtoisem v bráně otočil hit 11. kola a na stadionu Liverpoolu vyhrál 2:1. Dál tak drží neporazitelnost i čtyřbodový náskok na druhý Southampton, který porazil Leicester 2:0.

Třetí Manchester City překvapivě remizoval na hřišti předposledních Queens Park Rangers 2:2 a na Chelsea ztrácí už osm bodů. Arsenal ztratil náskok, na půdě Swansea podlehl 1:2 a klesl na šesté místo, dvanáct bodů od lídra.

Nejlepší střelci

12 gólů - Sergio Agüero (Manchester City)

10 - Diego Costa (Chelsea)

8 - Alexis Sánchez (Arsenal)

7 - Saido Berahino (West Bromwich)

Ve středečním utkání Ligy mistrů v Mariboru dostal příležitost Petr Čech, v lize však za Chelsea zase chytala nová jednička Courtois. A belgický gólman dlouho čistý štít neudržel, inkasoval už po osmi minutách. S první trefou Emreho Cana za Liverpool ale nemohl nic dělat, střelu mu tečoval do protipohybu k opačné tyči obránce Cahill.

Chelsea však dlouho pozadu nezůstala, vyrovnala po dalších pěti minutách. Gary Cahill tentokrát usměrnil míč do správné brány, když zblízka dorážel hlavičku Matiče. Rozhodčímu musela pomoci s uznáním gólu branková technologie, protože gólman Mignolet vyrazil míč těsně za čárou.

Rozhodující gól padl v 67. minutě, když se na levé straně parádně uvolnil bek Azpilicueta a jeho centr se odrazil k volnému Costovi, jenž pohotově uklidil míč do poloprázdné brány.

Španělský útočník, který si chvíli předtím musel vyměnit roztržený dres za nový, si ve své první sezoně v Premier League připsal už desátou branku.

Emre Can z Liverpoolu skóruje ve šlágru anglické ligy proti Chelsea.

MODRÁ RADOST. Hráči Chelsea oslavují trefu Garyho Cahilla (druhý zleva).

Diego Costa z Chelsea se raduje, právě se prosadil proti Liverpoolu.

Trápící se Manchester United doma vydřel vítězství 1:0 nad Crystal Palace. Hrozbu čtvrté bodové ztráty v řadě odvrátil až v 67. minutě. Střelou zpoza pokutového území rozhodl jedinou brankou utkání španělský záložník Juan Mata čtyři minuty poté, co přišel jako střídající hráč na hřiště.

Ještě o devět minut déle čekal na gól Southampton, který ale naopak počtvrté za sebou vyhrál a počtvrté bez inkasované branky. Zásahy v 75. a 80. minutě zařídil jeho vítězství 2:0 Shane Long.

Obhájce titulu Manchester City prohrával s QPR po zásahu Charlieho Austina, kterému před vedoucí brankou z 21. minuty rozhodčí neuznal dvě trefy.

Už za jedenáct minut sice vyrovnal Sergio Agüero, ale do vedení pak šel znovu ligový nováček, když v souboji s Bobbym Zamorou namířil do vlastní sítě stoper Martín Demichelis. I na tuto branku zvládl sedm minut před koncem Agüero odpovědět a s dvanácti góly vede tabulku střelců.

Eduardo Vargas (vpravo) z Queens Park Rangers zahrává standardní situaci v utkání s Manchesterem City.

Charlie Austin z Queens Park Rangers se opřel do míče a vstřelil gól.

Největší hvězda islandské reprezentace Gylfi Sigurdsson vyslal další velké varování českému národnímu týmu před kvalifikačním zápasem za týden v Plzni - Swansea pomohl gólem k výhře 2:1 nad Arsenalem.

Velšský celek tak uštědřil Arsenalu teprve druhou prohru v sezoně a dostal se před něj na pátou příčku. Arsenal přitom vedl poté, co chilský útočník Alexis Sánchez zakončil akci Dannyho Welbecka a vstřelil už šestý gól v posledních čtyřech zápasech.

Jenže čtvrt hodiny před koncem přišel Sigurdssonův velký moment. Stoupl si k přímému kopu a z 22 metrů zamířil přesně, v sezoně tak k sedmi asistencím přidal druhý gól.

Navíc krátce nato přišel do hry francouzský útočník Bafétimbi Gomis místo bývalého hráče pražské Sparty Wilfrieda Bonyho a po dvou minutách na hřišti zařídil hlavou vítězný gól. Arsenal tak potvrdil, že je ze vzduchu zranitelný: inkasoval už šestý gól hlavou v sezoně, jen Burnley je v tomto směru horší.

Gólman Arsenalu Wojciech Szczesny (v zeleném) v akci proti Swansea

Kapitán české reprezentace Tomáš Rosický zápas znovu sledoval jen z lavičky Arsenalu.

„Znovu jsme zahodili vyhrané utkání,“ řekl po utkání trenér Arsenalu Arséne Wenger, jehož svěřenci v týdnu remizovali v Lize mistrů s bruselským Anderlechtem 3:3, přestože vedli 3:0.

„Musíme se naučit vyhrávat zápasy, které máme rozehrané na vítězství. Pokud chceme být úspěšní, nemůžeme si dovolit tyto výpadky,“ litoval. Zisk 17 bodů v úvodních 11 kolech je pro Wengera druhým nejhorším výsledkem na lavičce Arsenalu, jen v sezoně 2012/13 měl ještě o bod méně.

Už čtvrtou výhru za sebou vybojoval Newcastle, který vyhrál 2:0 na hřišti West Bromwiche. O góly se postarali Perez a stoper Coloccini, který se ve 164. utkání v Premier League trefil potřetí a poprvé od sezony 2010/11.

Everton remizoval 1:1 v Sunderlandu, když jeho obránce Baines proměnil už 15. penaltu v kariéře. Za domácí otevřel skóre z přímého kopu Larsson, který se postaral v historii anglické ligy o gól s pořadovým číslem 23.000.

Výsledky 11. kola: Liverpool - Chelsea 1:2 (9. Can - 14. Cahill, 67. Costa), Burnley - Hull 1:0 (50. Barnes), Manchester United - Crystal Palace 1:0 (67. Mata), Southampton - Leicester 2:0 (75. a 80. Long), West Ham United - Aston Villa 0:0, QPR - Manchester City 2:2 (21. Austin, 76. vlastní Demichelis - 32. a 83. Agüero), Sunderland - Everton 1:1 (67. Larsson - 76. Baines z pen.), Tottenham - Stoke 1:2 (77. Chadli - 6. Krkic, 33. Walters), West Bromwich - Newcastle 0:2 (45. Pérez, 62. Coloccini), Swansea - Arsenal 2:1 (75. Sigurdsson, 78. Gomis - 63. Sánchez).