Liverpool v krizi. Po vypadnutí z Ligy mistrů přišel výprask od United

NEKONEČNÁ RADOST NA OLD TRAFFORD. Spoluhráči z Manchesteru United gratulují Waynemu Rooneymu (dole) k trefě ve šlágru s Liverpoolem. | foto: AP

15 2014
V úterý fotbalisté Liverpoolu vypadli z Ligy mistrů už po základní skupině a náladu si nevylepšili ani ve šlágru 16. kola anglické ligy na hřišti Manchesteru United. Prohráli zde 0:3, trefili se Rooney, Mata a van Persie. Pro Liverpool už je to sedmá porážka v této ligové sezoně a jeho ztráta se dál prohlubuje.

To Manchesteru United se nebývale daří, vítězství nad Liverpoolem bylo už šesté ligové v řadě. Upevnil si třetí příčku v tabulce, na které ztrácí pět bodů na městského rivala City a osm na první Chelsea.

Tabulka střelců

Sergio Agüero (Manchester City) - 14 gólů

Diego Costa (Chelsea) - 12

Alexis Sanchez (Arsenal) - 9

Charlie Austin (Queens Park Rangers), Wilfried Bony (Swansea City) - oba 8

Robin van Persie, Papiss Cisse (Newcastle United), Graziano Pelle (Southampton), Saido Berahino (West Bromwich Albion), Diafra Sakho (West Ham United) - všichni 7

Přitom Liverpool měl mnoho šancí se prosadit. V několika slibných příležitostech se ocitl třeba hostující Raheem Sterling, ale ani jednu nepřetavil v branku.

Vymstilo se mu to hned ve 12. minutě, když z těsné blízkosti neprostřelil gólmana De Geu.

Vzápětí se totiž Manchester United ujal vedení. Míč na hranici pokutového území převzal po průniku Antonia Valencii úplně osamocený Wayne Rooney, který střelou k tyči překonal brankáře Brada Jonese.

Trenér Liverpoolu Brendan Rodgers chtěl oživit svůj trápící se tým změnou v brance a Simona Mignoleta nahradil právě dvaatřicetiletým Australanem Jonesem.

Ještě veseleji bylo na Old Trafford pár minut před poločasovou přestávkou. I když domácím pomohl přehlédnutý ofsajd.

Youngův centr z levé strany prodloužil na zadní tyč Robin van Persie, kde úplně volný Mata zvýšil na 2:0. Jenže gól neměl platit, střelec byl v metrovém ofsajdu.

Manchester United - Liverpool

Ale sudí trefu uznali.

Hosté se v druhém poločase snažili se zápasem něco udělat, ale ani tentokrát Sterling nezazářil, svou šanci spálil i střídající Mario Balotelli.

A když dvacet minut před koncem střílel do odkryté branky Robin van Persie, bylo rozhodnuto.

Po třech zápasech bez výhry fotbalisté Evertonu porazili Queens Park 3:1 a v tabulce se dostali na desáté místo před městského rivala Liverpool.

O góly vítězů se postarali Barkley, Mirallas a Naismith, kteří překonali nejhorší obranu Premier League mezi 33. a 53. minutou. Rangers prohráli i osmý venkovní zápas v sezoně a klesli po 16. kole na třetí místo od konce.

Čestný úspěch zaznamenali hosté v 80. minutě zásluhou Zamory, jenž se trefil poprvé v sezoně.

Tottenham se posunul na sedmé místo díky vítězství 2:1 nad Swansea. Poprvé ho poslal na hřišti velšského soupeře do vedení už ve čtvrté minutě Harry Kane, ale tři minuty po změně stran srovnal svým osmým gólem z posledních deseti zápasů někdejší útočník Sparty Bony Wilfried. V předposlední minutě ale rozhodl o výhře hostů Christian Eriksen.

Více o sobotních zápasech čtěte ZDE.

Výsledky 16. kola: Everton - QPR 3:1 (33. Barkley, 43. Mirallas, 53. Naismith - 80. Zamora), Burnley - Southampton 1:0 (73. Barnes), Chelsea - Hull 2:0 (7. Hazard, 68. Costa), Crystal Palace - Stoke 1:1 (11. McArthur - 13. Crouch), Leicester - Manchester City 0:1 (40. Lampard), Sunderland - West Ham United 1:1 (22. Gómez z pen. - 29. Downing), West Bromwich - Aston Villa 1:0 (72. Gardner), Arsenal - Newcastle 4:1 (15. a 58. Giroud, 54. a 88. z pen. Cazorla), Manchester United - Liverpool 3:0 (12. Rooney, 40. Mata, 71. Van Persie), Swansea - Tottenham 1:2 (48. Bony - 4. Kane, 89. Eriksen),