Bitvu o Manchester ovládlo City, Liverpool vyhrál posedmé za sebou

STŘELEC. Edin Džeko z Manchesteru City slaví svůj druhý gól proti Manchesteru United. | foto: Reuters

26 2014
Tápající Manchester United nepřibrzdil v městském derby své rivaly v honbě za titulem. Fotbalisté City zvítězili v dohrávce 28. kola anglické ligy i díky dvěma gólům Džeka 3:0, vedoucí Chelsea se přiblížili na tři body a mají ještě dva zápasy k dobru. Liverpool je za lídrem jen o bod, v dohrávce 29. kola zdolal Sunderland 2:1 a v lize vyhrál posedmé za sebou.

Manchester United prohrával se svým městským rivalem od první minuty. Už po 44 vteřinách se prosadil bosenský útočník Džeko a zaznamenal historicky nejrychlejší branku hostujícího týmu na Old Trafford v rámci Premier League.

Stejný hráč se po změně stran prosadil po rohovém kopu Samira Nasriho podruhé a připsal si desátou ligovou branku v sezoně. V závěru pak Yaya Touré navázal na sobotní hattrick do sítě Fulhamu a přesnou střelou k pravé tyči skóre uzavřel.

Arsenal s Tomášem Rosickým v základní sestavě prohrával v duelu se Swansea od 11. minuty po brance Wilfrieda Bonyho. Ve druhém poločase však během jedné minuty dokázal skóre otočit, když se nejprve prosadil Lukas Podolski a krátce na to Olivier Giroud.

Kanonýři si však nakonec tři body nepřipsali, protože v nastavení si dobíhající Mathieu Flamini srazil do branky míč vyražený gólmanem Wojciechem Szczesným. Rosický se do statistik nezapsal a střídal v 79. minutě.

Arsenal z posledních čtyř zápasů vyhrál jediný a vinou další bodové ztráty zůstal na čtvrtém místě.

Liverpool poslal do vedení kapitán Gerrard, který se krásně trefil z přímého kopu za faul na unikajícího Suáreze. Ještě hezčí trefu vykouzlil krátce po změně stran Sturridge, který se v rohu vápna uvolnil zasekávačkou a technickou střelou se trefil přesně do vzdálenější šibenice.

Hostům, v jejichž sestavě chyběl český obránce Ondřej Čelůstka, se povedlo jen snížit. Liverpool tak bodoval už v jedenáctém ligovém utkání po sobě, naposledy prohrál na konci minulého roku s Chelsea.

Dohrávka 28. kola: Manchester United - Manchester City 0:3 (1. a 56. Džeko, 90. Touré).

Dohrávky 29. kola: Arsenal - Swansea 2:2 (73. Podolski, 74. Giroud - 11. Wilfried, 90. vlastní Flamini), Newcastle - Everton 0:3 (22. Barkley, 52. Lukaku, 87. Osman), West Ham United - Hull 2:1 (26. Noble z pen., 54. vlastní Chester - 48. Jelavič), Liverpool - Sunderland 2:1 (39. Gerrard, 48. Sturridge - 76. Ki Song-jung).