Leicester slaví senzační titul, Tottenham totiž remizoval s Chelsea

3 2016
Neuvěřitelný fotbalový příběh je u konce, Leicester získal mistrovský titul. Druhý Tottenham totiž ztratil dvoubrankové vedení a remizoval s Chelsea 2:2. Po dohrávce 36. kola Premier League tak už nemá žádnou šanci lídra v tabulce přeskočit.

Po prvním poločase se zdálo, že Tottenham ještě ve hře o titul zůstane. Nervózní začátek utkání z obou stran ukončil kanonýr Harry Kane, jenž se ve 35. minutě vyhnul ofsajdové pasti Chelsea, udělal kličku brankáři a otevřel skóre.

Tottenham navíc ještě před přestávkou přidal - ze druhé střely na bránu - druhý gól. Christian Eriksen vysunul Heung-Min Sona, jenž ranou na přední tyč překonal Asmira Begoviče v bráně Chelsea.

Jenže domácí fotbalisté vypjatý duel, v němž padlo hned dvanáct žlutých karet, rozhodně nezabalili. Ba naopak - prohlášení, že rozhodně nechtějí vidět Tottenham slavit zisk titulu a že udělají vše proto, aby se mohl radovat Leicester, nebyly výkřiky do tmy. V 58. minutě snížil po rohovém kopu Gary Cahill.

A bylo zaděláno na drama.

Tottenham se o těsný náskok začal bát, kouč Mauricio Pochettino stáhl ofenzivního Sona a nasadil středopolaře Ryana Masona, jenž paradoxně mohl po protiútoku zvýšit na 3:1 - jenže Begoviče neprostřelil. Na druhé straně se lépe vedlo Edenu Hazardovi, který krásnou ranou do šibenice přihrál mistrovský pohár Leicesteru.

Ten tak nemusí nedělní remíza s Manchesterem United vůbec mrzet. Tým, který se minulou sezonu na poslední chvíli zachránil a před tou probíhající byl pasován do role jasného outsidera, tak může rozjet bujaré oslavy. Pohádkový příběh je u konce, Leicester je mistrem Anglie za sezonu 2015/16.

Dohrávka 36. kola: Chelsea - Tottenham 2:2 (58. Cahill, 83. Hazard - 35. Kane, 44. Son).