Tottenham doma pouze remizoval a přihrál Leicesteru mistrovský mečbol

25 2016
Fotbalová Anglie může znát už za týden svého nového krále. Po překvapivé remíze druhého Tottenhamu totiž vedoucímu Leicesteru chybí k mistrovskému titulu poslední vítězství. Výraznou zásluhu na tom mají hráči West Bromwiche, kteří v pondělní dohrávce 35. kola remizovali v severním Londýně 1:1.

Do konce pondělního utkání zbývalo necelých dvacet minut, do pokutového území Tottenhamu přiletěl centr od rohového praporku a Craig Dawson - obránce West Bromwiche - jej usměrnil do sítě. Do té samé branky se přitom v duelu s Tottenhamem trefil už podruhé. Před přestávkou totiž nešťastně srazil balon za záda vlastního gólmana.

A jiného střelce už dohrávka 35. kola anglické ligy neměla.

Přitom fotbalisté Tottenhamu, kteří potřebovali bodovat naplno, aby se realně udrželi v boji o titul, byli proti soupeři z druhé poloviny tabulky - především v prvním dějství - jednoznačně lepší. Jen v úvodních deseti minutách ostřeloval branku soupeře domácí špílmachr Christian Eriksen dvakrát z přímého volného kopu, brankáře Boaze Myhilla ale nepřelstil.

Gólman West Bromu, který zastoupil tradiční jedničku Bena Fostera, se na začátku zápasu vytáhl i proti Harrymu Kaneovi, jehož střelu vyrazil na tyč. Branková konstrukce zachránila hosty též v úvodu druhé půle, z dobré pozice jí nastřelil Erik Lamela.

Outsider duelu z West Bromwiche ovšem největší šance domácího favorita přečkal a sám naopak v závěru hrozil. Už za vyrovnaného stavu střílel do boční sítě Stéphane Sességnon, nebezpečím pro domácí branku ale zaváněly i jiné situace, s nimiž si nakonec nejlepší defenziva soutěže poradila.

Sedmibodovou ztrátu ovšem fotbalisté Tottenhamu budou v posledních třech kolech soutěže nahánět jen velmi těžko. Leicesteru stačí k jistotě mistrovského titulu už jen jedna výhra.

První mečbol se ekipa trenéra Claudia Ranieriho pokusí proměnit v neděli proti Manchesteru United.

Kompletní zápasy 35. kola: Tottenham - West Brom 1:1 (33. vlastní Dawson - 73. Dawson), Sunderland - Arsenal 0:0, Leicester - Swansea 4:0 (10. Mahriz, 30. a 60. Ulloa, 85. Albrighton), Manchester City - Stoke 4:0 (35. Fernando, 43. Agüero z pen., 64. a 74. Iheanacho), Liverpool - Newcastle 2:2 (2. Sturridge, 30. Lallana - 48. Cissé, 66. Colback), Bournemouth - Chelsea 1:4 (36. Elphick - 5. Pedro, 34. a 90.+1 Hazard, 71. Willian), Aston Villa - Southampton 2:4 (45+1. a 85. Westwood - 15. Long, 39. a 71. Tadič, 90+4. Mané), Crystal Palace - Everton 0:0, West Ham - Manchester United (10. 5.), Norwich - Watford (11. 5.).