Čech udržel nulu a Arsenal zvítězil nad West Bromwichem

21 2016
Fotbalisté Arsenalu porazili v dohrávce 30. kola West Bromwich 2:0, připsali si jubilejní 500. vítězství v Premier League a poskočili na třetí místo před Manchester City. Petr Čech v bráně domácích udržel čisté konto. Oba góly Arsenalu zařídil Alexis Sánchez ještě během prvního poločasu.

Trenér Arsene Wenger provedl v sestavě oproti remízovému utkání s Crystal Palace tři změny - nastoupili Per Mertesacker, Aaron Ramsey a Olivier Giroud, kteří nahradili Gabriela, Francise Coquelina a Dannyho Welbecka. Jeho protějšek Tony Pulis na lavičce West Bromwiche vyrukoval s jedinou obměnou - do základu naskočil záložník Sandro.

Právě kolem něj se v šesté minutě obtočil domácí Alexis a zpoza šestnáctky vyslal nechytatelnou ránu - 1:0. Chilský ofenzivní hráč se trefil ve čtvrtém utkání v řadě. Po necelé půlhodině hry poprvé - a naposledy - zahrozili fotbalisté West Bromwiche. Na centr z rohového kopu naskočil na přední tyči Gareth McAuley, jenž razantní hlavičkou rozezvučel břevno Čechovy brány.

O chvíli později mohl Arsenal přidat druhý gól. Na pravé straně pohledně kombinoval Hector Bellerín s Ramseym, první jmenovaný poslal do vápna střílený centr, jenž našel kopačky Mesuta Özila. Německý špílmachr vypálil, balon propadl brankáři Benu Fosterovi mezi nohama, ale pohromu odvrátil odkopem z čáry Craig Dawson.

Před koncem prvního poločasu se k rozehrání přímého volného kopu postavil Alexis a střelou na stranu zkoprnělého gólmana hostů zvýšil náskok Arsenalu. Domácí fotbalisté měli ještě po přestávce několik příležitostí, žádnou z nich sice nevyužili, ale mrzet je to nemusí.

Vedení 2:0 totiž udrželi až do konce a připsali si jubilejní 500. vítězství v Premier League. Naopak hostující kouč Pulis už na stadionu Arsenalu nevyhrál už poosmé za sebou.

Čtvrteční dohrávka 30. kola: Arsenal - West Bromwich Albion 2:0 (6. a 38. Alexis Sánchez).