Všichni byli skvělí, od Čecha po Alexise, chválil Wenger po derby

Arséne Wenger, trenér Arsenalu. | foto: Reuters

25 2016
Byl to excelentní první poločas v podání Arsenalu. Díky němu - a chybám soupeře - zdolal v derby Chelsea 3:0. Trenér Arséne Wenger zářil spokojeností, když po utkání hovořil s novináři. „Předvedli jsme vynikající výkon,“ těšilo francouzského kouče Arsenalu.

„Hráli jsme jako tým a ve skvělé rychlosti a pohybu,“ pokračoval Wenger. Jeho svěřenci Chelsea v první půli jednoduše vyškolili.

Počínaje Petrem Čechem, jenž si dirigoval bezchybnou obranu. Přes Laurenta Koscielného, lídra defenzivy, který totálně vymazal útočníka Diega Costu. I přes klíčového muže, jímž byl opět Mesut Özil - hráč zápasu, autor třetí branky.

Až k Alexisovi Sánchezovi, nejlepšímu ofenzivnímu hráči Arsenalu od dob legendárního Thierryho Henryho. Chcete důkaz? Francouz dal za prvních 100 utkání v červeném dresu 48 branek, Alexis jen o jednu méně.

Právě chilský fotbalista otevřel v sobotu po ohromné hrubce stopera Garyho Cahilla mazáckým lobem skóre. „O té chybě bych nerad hovořil,“ uvedl po utkání trenér Chelsea Antonio Conte, „nebylo by to vůči hráči fér. Vyhráváme a prohráváme jako tým.“

Bylo znát, že obraně Chelsea schází kapitán John Terry. Cahill ve dvojici s Davidem Luizem, o němž se obecně ví, že ač je stoper, tak neumí příliš dobře bránit, to prostě nefungovalo.

Při druhém gólu Arsenalu selhala ofsajdová past, chvíli před pauzou Luiz nezvládl poziční hru a při situaci dva na dva umožnil Mesutu Özilovi s Alexisem připravit třetí branku domácích. „V první půli jsme zahráli fakt dobře,“ pochválil tým Wenger.

Druhý poločas už byl vyrovnanější, ale Chelsea bránu Čecha pořádně ohrozila až v 82. minutě! Do té doby měla bývalá reprezentační jednička klid, pak skvělým vyběhnutím zlikvidovala únik Michyho Batshuayie, nejnebezpečnější akci Chelsea.

„Od Čecha po Sáncheze, všichni byli skvělí,“ řekl Wenger. Ten svůj tým dovedl k první výhře nad Chelsea od října 2011 - tehdy stál Čech ještě na druhé straně, inkasoval pět gólů a za Arsenal naskočil na posledních 11 minut Tomáš Rosický.

1. Chelsea FC 14 11 1 2 32:11 34
2. Arsenal FC 14 9 4 1 33:14 31
3. Liverpool FC 14 9 3 2 35:18 30
4. Manchester City 14 9 3 2 30:15 30
5. Tottenham Hotspur 14 7 6 1 24:10 27
6. Manchester United 14 5 6 3 19:16 21
7. West Bromwich Albion 14 5 5 4 20:17 20
8. Everton FC 14 5 5 4 17:16 20