Leicester se posunul na druhé místo. Tottenham poprvé v sezoně vyhrál

13 2015
Fotbalisté Tottenhamu ukončili čekání na první ligovou výhru v nové sezoně. Na hřišti Sunderlandu vyhráli 1:0 a poskočili do středu tabulky. Ve druhém nedělním utkání 5. kola Leicester porazil Aston Villu a posunul se na druhé místo tabulky.

Tottenham v Sunderlandu nebyl lepším týmem. Problémy mu dělal především Defoe, který v prvním poločase trefil tyč a brankáře Llorise donutil k dalším dvěma zákrokům.

Druhý poločas už byl vyrovnanější, Tottenham se do první šance dostal až deset minut před koncem, ale Masona vychytal Pantilimon. Anglický záložník se prvního gólu v Premier League dočkal, po přihrávce Lamely dokázal brankáře Sunderlandu šikovně přehodit.

Vyrovnat mohl o dvě minuty později Rodwell, ale jeho střelecký pokus skončil na břevně.

Výtečnou formu na začátku sezony potvrdil Leicester, který dokázal otočit utkání s Aston Villou.

Hosté vedli o dvě branky. V první půli se trefil Grealish, pro kterého to byla první branka v dresu Aston Villy, chvíli po přestávce přidal druhý gól Gil. I ten se trefil za svůj tým poprvé.

Jenže Leicester v posledních dvaceti minutách dokázal vybojovat tři body. Nejprve se prosadil De Laet, v 82. minutě vyrovnal Vardy a minutu před koncem se ve svém debutu za Leicester trefil střídající Dyer.

Leicester je po pěti kolech překvapivě na druhém místě, v nové sezoně navázal na skvělé výkony ze závěru minulého ročníku. Od začátku dubna nezískal v Premier League žádný jiný tým tolik bodů (33).

Všichni favorité soutěže hráli už v sobotu. Manchester City porazil Crystal Palace a zůstává stoprocentní, Manchester United vyhrál 3:1 nad Liverpoolem, Arsenal s Petrem Čechem v sestavě zvládl utkání proti Stoke a Chelsea prohrála na hřišti Evertonu.

Výsledky 5. kola: Sunderland - Tottenham 0:1 (82. Mason), Leicester - Aston Villa 3:2 (72. De Laet, 82. Vardy, 89. Dyer - 39. Grealish, 63. Gil), Everton - Chelsea 3:1 (17., 22. a 82. Naismith - 36. Matič), Arsenal - Stoke 2:0 (31. Walcott, 85. Giroud), Crystal Palace - Manchester City 0:1 (90. Iheanacho), Norwich - Bournemouth 3:1 (35. Jerome, 52. Hoolahan, 67. Jarvis - 82. Cook), Watford - Swansea 1:0 (59. Ighalo), Manchester United - Liverpool 3:1 (49. Blind, 70. Herrera z pen., 86. Martial - 84. Benteke), West Bromwich - Southampton 0:0.