Manchester United zvítězil nad Bournemouthem, De Gea nevyrovnal Čecha

17 2016
  • Fotbalisté Manchesteru United porazili v dohrávce 38. kola Premier League Bournemouth 3:1 a zajistili si základní skupinu Evropské ligy.
  • Brankář David De Gea přišel o čisté konto v samotném závěru a Petra Čecha v počtu vychytaných nul nevyrovnal.
  • Útočník Wayne Rooney dal 100. gól na stadionu Old Trafford.

Záložník Michael Carrick se za vápnem opřel do balonu, jeho pokus tečoval jeden z hostujících obránců a za brankářem Bournemouthu se zatřáslo břevno. Mladíček Marcus Rashford šikovně pronikl do vápna, přihrál pod sebe, míč spadl na kopačku Lingardovi, jehož střelu beci hostů zblokovali na roh. Odvrácený centr napálil z velké dálky Antonio Valencia a gólman Adam Federici měl co dělat, aby střelu konečky prstů vytěsnil.

To všechno se stalo během úvodních dvaceti minut druhého poločasu. Oproti prvnímu dějství ohromná změna. Nezvykle řídce zaplněné tribuny stadionu Old Trafford jásaly pouze jednou - ale měly pádný důvod. United sehráli těsně před přestávkou velmi pohlednou akci, na jejímž konci stál zakončující Wayne Rooney. Domácí kapitán vstřelil stý gól na Old Trafford, více na jednom hřišti zvládl jen Thierry Henry na Highbury.

Rooney byl i u dalších tref domácích, kteří se na závěr sezony netradičně gólově rozjeli. Nejdřív poslal za obranu Valenciu, jenž sklepl balon Rashfordovi - 2:0. Pár minut před koncem posledního utkání sezony 2015/16 přeloboval obrannou linii Bournemouthu a střídající Ashley Young zvýšil na 3:0.

Brankář De Gea se s Čechem o Zlatou rukavici nepodělí - v samotném závěru inkasoval vlastní gól a sezonu zakončil s patnácti vychytanými čistými konty.

Dohrávka 38. kola: Manchester United - Bournemouth 3:1 (43. Rooney, 74. Rashford, 87. Young - 90.+3 vlastní Smalling).