Uzdravený brankář Čech pomohl Arsenalu k výhře v Middlesbrough

Gólová střela Mesuta Özila z Arsenalu v utkání proti Middlesbrough. | foto: AP

17 2017
Kurýroval zraněné lýtko a fotbalový Arsenal mezitím strádal. Český gólman Petr Čech se po měsíci do sestavy londýnského klubu vrátil a v dohrávce 33. kola anglické ligy pomohl k vítězství 2:1 nad Middlesbrough.

Čtyřiatřicetiletý Čech si 18. března poranil lýtkový sval a nedochytal utkání s West Bromwichem. V brance Arsenalu nahradil bývalého českého reprezentanta David Ospina a po jeho zranění pak trojka Damián Martínez, jenž naposledy dostal před týdnem tři góly od Crystal Palace.

Anglická liga

33. kolo:

Tím vyvrcholilo neúspěšné období Arsenalu, který prohrál pět z předchozích osmi ligových zápasů. Do sestavy se ale v pondělí vedle Čecha vrátila i další opora defenzivy Laurent Koscielny a svěřencům trenéra Arséna Wengera to vyneslo tříbodový zisk.

V závěru prvního poločasu poslal hosty do vedení Alexis Sánchez, který střelou přes zeď proměnil trestný kop zpoza šestnáctky. Chilský záložník skóroval podevatenácté v sezoně, v tabulce střelců Premier League je třetí.

Krátce po změně stran ale po rychlém protiútoku vyrovnal zblízka Negredo, po dalším Downingově centru Čech zneškodnil velkou šanci Ayalovi. Arsenal se pak z tlaku vymanil a Özil v 71. minutě přidal druhý gól, když mu ve vápně přiklepl míč hrudí Ramsey.

Olivier Giroud z Arsenalu (vlevo) Daniel Ayala z  Middlesbrough ve skoro ragbyovém souboji.
Fotbalisté Arsenalu slaví gól Mesuta Özila v utkání proti Middlesbrough.

V tabulce se Arsenal vrátil na šesté místo s odstupem sedmi bodů za čtvrtým Manchesterem City, který drží postupovou pozici do předkola Ligy mistrů.

Předposlední Middlesbrough vyhrál v sezoně jen čtyřikrát, naposledy před Vánoci. Ze stadionu Arsenalu si ale na podzim odvezl bod za bezbrankovou remízu.

Výsledek 33. kola: Middlesbrough - Arsenal 1:2 (50. Negredo - 42. Sánchez, 71. Özil).