Tottenham odklidil z cesty dalšího soupeře, problémy nemělo ani City

Radost fotbalistů Tottenhamu z dalšího domácího vítězství v anglické lize. Tentokrát nad Bournemouthem. | foto: Reuters

15 2017
Fotbalisté Tottenhamu vyhráli na domácím stadionu dvanáctý ligový zápas v řadě a náskok první Chelsea stáhli na čtyři body. Jejich perfektní formu odnesl ve 33. kole v sobotu po poledni Bournemouth, jenž na White Hart Lane prohrál 0:4. Tři góly vstřelil Manchester City na hřišti Southamptonu a v tabulce přeskočil Liverpool.

Tottenham je v posledních týdnech v anglické lize suverénní, ale podobně dominantní je i vedoucí Chelsea. Ta má aktuálně na čele tabulky čtyřbodový náskok a zítřejší šlágr proti Manchesteru United k dobru.

„Kohouti“ vykročili za vítězstvím nad Bournemouthem krátce po startu zápasu. V rozmezí tří minut se trefili Moussa Dembélé i Son Hung-Min a Tottenham vedl ve dvanácté minutě 2:0.

Skvělý vstup předvedli domácí i ve druhém poločase. Stačily tři minuty hry a Harry Kane změnil po pěkném uvolnění uvnitř pokutového území rozdíl ve skóre na třígólový. Čtvrtou trefu zaznamenl v závěru střídající Vincent Janssen.

Tottenham je ve své poslední sezoně před přesunem do Wembley a následně na nový stadion doma nezastavitelný. Ze sedmnácti zápasů jich vyhrál patnáct, dvakrát remizoval a neprohrál při celkovém skóre 43:8.

Manchester City střílel góly v Southamptonu po přestávce. Poprvé v sezoně se prosadil kapitán Vincent Kompany, který byl většinu roku zraněný. Další branky přidali ještě Leroy Sané a Sergio Agüero.

TRADIČNÍ OSLAVA. Christian Benteke z Crystal Palace se raduje z gólu proti Leicesteru v zápase anglické ligy.

BEZRADNÝ. Trenér David Moyes na lavičce Sunderlandu.

Z bojů o záchranu utíkají fotbalisté Crystal Palace, kteří po cenných výhrách nad chelsea a Arsenalem vydolovali bod z utkání proti Leicesteru. Čtvrtfinalista Ligy mistrů a opbhájce anglického titulu sice v Londýně vedl už o dva góly, jenže domácí ve druhém poločase zabrali a srovnali.

Ve velkých prolémech naopak zůstává Sunderland, který i přes vybojovanou domácí remízu 2:2 s West Hamem ztrácí šest kol před koncem na záchranu devět bodů. Na sestupové pozici se krčí také Swansea, která nestačila na Watford. Hull má na sedmnáctém místě dvoubodový náskok, ale v sobotu prohrál ve Stoke.

GÓLOVÁ HVĚZDA. Originální oslava vstřelené branky v podání Phila Jagielky, kapitána Evertonu.

S pohárovými pozicemi koketuje Everton, jenž doma porazil Burnley a v tabulce je pátý. Má stejně bodů jako šestý Manchester United a o tři body víc než sedmý Arsenal. Oba kluby ovšem mají o tři odehraná utkání méně.

Sobotní program 33. kola: Tottenham - Bournemouth 4:0 (16. Dembélé, 19. Son Hung-min, 48. Kane, 90.+3 Janssen), Crystal Palace - Leicester 2:2 (54. Cabaye, 70. Benteke - 6. Huth, 52. Vardy), Everton - Burnley 3:1 (49. Jagielka, 71. vlastní Mee, 74. Lukaku - 52. Vokes z pen.), Stoke - Hull 3:1 (6. Arnautovič, 66. Crouch, 81. Shaqiri - 51. Maguire), Sunderland - West Ham United 2:2 (26. Khazri, 90. Borini - 5. Ayew, 47. Collins), Watford - Swansea 1:0 (42. Capoue), Southampton - Manchester City 0:3 (55. Kompany, 78. Sané, 80. Agüero).