United vyhráli a jsou pátí, Everton ovládl přestřelku s Leicesterem

Zlatan Ibrahimović oslavuje gól v zápase proti Sunderlandu. | foto: Reuters

9 2017
Fotbalisté Manchesteru United prodloužili sérii ligové neporazitelnosti na 21 zápasů a díky výhře 3:0 na hřišti Sunderlandu vystřídali Arsenal na pátém místě tabulky. Druhý nedělní duel 32. kola Premier League mezi Evertonem a Leicesterem skončil 4:2.

Manchester byl na hřišti posledního Sunderlandu jasným favoritem, což potvrdil po půlhodině hry Zlatan Ibrahimovic, který z hranice vápna vypálil na zadní tyč a brankář Jordan Pickford se natahoval marně. Krátce před přestávkou Sunderland přišel o Sebastiana Larssona, jenž po zákroku na Andera Herreru uprostřed hřiště viděl svou první červenou kartu v lize.

United navíc parádně vyšel vstup do druhé půle, po 45 vteřinách hry se trefil Henrich Mchitarjan. Vítězství hostí a prodloužení série bez porážky na 21 utkání potvrdil v závěru střídající Marcus Rashford. Sunderland doma nevyhrál už sedm utkání v řadě a čeká na gól 675 minut.

Svěřenci Josého Mourinha se udrželi na dostřel pozicím zajišťujícím Ligu mistrů a vystřídali na pátém místě Arsenal, který má pondělní dohrávku k dobru.

Gólové hody a atraktivní podívanou nabídl souboj Evertonu s Leicesterem. Už ve třicáté vteřině zápasu se o třetí nejrychlejší branku sezony postaral domácí mladík Tom Davies, hosté ale do desáté minuty otočili. Nejprve vyrovnal Islam Slímání, pak se z volného kopu náramně trefil Marc Albrighton.

Ve třiadvacáté minutě byl na světě čtvrtý gól utkání - hlavou rozjásal fanoušky Evertonu nejlepší ligový kanonýr Romelu Lukaku. Domácí šli navíc krátce před poločasovou přestávkou opět do vedení, na Jagielkův zásah po změně stran ještě navázal Lukaku a v sezoně už nastřádal víc branek, než vstřelil celý tým Middlesbrough.

Leicester už odpovědět nedokázal a po šesti výhrách pod novým koučem Craigem Shakespearem prvně prohrál.

Výsledky 32. kola: Sunderland - Manchester United 0:3 (30. Ibrahimovic, 46. Mchitarjan, 89. Rashford), Everton - Leicester 4:2 (23. a 57. Lukaku, 1. Davies, 41. Jagielka - 4. Slímání, 10. Albrighton).