Překvapení v Anglii. Chelsea podlehla C. Palace, ztratil i Manchester

KLID V ZAKONČENÍ. Christian Benteke z Crystal Palace se zjevil sám před brankářem Chelsea a s velkým klidem vstřelil druhý gól svého týmu. | foto: Reuters

1 2017
Fotbalisté Chelsea počtvrté v sezoně prohráli, na domácím hřišti překvapivě nestačili na Crystal Palace, které bojuje o záchranu. I přes ztrátu má Conteho mužstvo sedmibodový náskok na čele anglické ligy. Po neúplném 30. kole zůstává druhý Tottenham, na třetí místo poskočil Liverpool.

V sobotu odpoledne ztratil body i Manchester United, který v anglické lize bojuje o umístění v první čtyřce. Tu si naopak hlídá Liverpool, který v městském derby zdolal 3:1 Everton.

Čtvrtá prohra v sezoně. Po Liverpoolu, Arsenalu a Tottenhamu překvapil Chelsea celek Crystal Palace. V londýnském souboji na Stamford bridge brzy prohrával, protože se zblízka trefil Fábregas, ale v rozmezí deváté a dvanácté minuty hosté dvěma góly obrátili skóre.

Po přihrávce Bentekeho se nejrpve prosadil Zaha, následně si oba fotbalisté role vyměnily. Chelsea měla velký tlak, převahu, jenže soupeř se štěstím přežil a dosáhl na cennou výhru 2:1.

Naděje ožila. Díky prohře Chelsea zůstává ve hře o anglický titul Tottenham, který v sobotním utkání v Burnley vyhrál 2:0. Znovu se obešel bez zraněného Harryho Kanea, kterého střelecky nahradili obránce Eric Dier a Son Heung-Min, jihokorejský útočník.

Liga mistrů je blíž. Když naposledy zvítězil Everton v Merseyside derby na Anfield Road proti Liverpoolu, čtyři hráči z jeho sobotní základní sestavy ještě nechodili ani do školy.

Everton svého městského rivala venku porazil naposledy v roce 1999 a v sobotu na něj nenašel recept už ve třináctém utkání v řadě. Liverpool vstoupil do prestižního zápasu aktivněji a už po osmi minutách vedl po gólu Sadia Maného.

Na jeho trefu ještě hosté reagovali, jmenovitě Matthew Pennington, který uklidil do sítě odražený míč po rohovém kopu. Dál už derby patřilo domácím...

...Philippe Coutinho předvedl ve 31. minutě náramnou individuální akci, po které zakroutil míč mimo dosah brankáře Roblese.

...a střídající Divock Origi, jenž ve druhém poločase nahradil zraněného Maného, překonal Roblese střelou z hranice velkého vápna po necelých třech minutách na hřišti.

Další domácí zaváhání. Fotbalisté Manchesteru United pojedenácté v sezoně remizovali, poosmé na vlastním hřišti. Zápas s West Bromem měl tradiční průběh. Domácí měli šance, byli nebezpečnější, ale brankář soupeře Ben Foster zářil a neinkasoval. Zápas skončil bez gólů.

Trenéra Mourinha rozhodně neobměkčí ani fakt, že United neprohráli už devatenáctý ligový zápas po sobě. Bod proti West Bromu je pro ně málo.

Starý dobrý Leicester. Po změně trenéra vyhráli fotbalisté Leicesteru už pátý soutěžní duel po sobě. Proti Stoke se trefili Wilfried Ndidi a Jamie Vardy. Obhájci anglického titulu jsou v tabulce už dvanáctí, s tříbodovou ztrátou na první polovinu.

Ve zbylých sobotních duelech anglické ligy vyhrál Watford nad Sunderlandem, který se přibližuje k sestupu. Důležité tři body naopak získal Hull, který otočil utkání s West Hamem. Southampton v souboji o jižní pobřeží remizoval s Bournemouthem.

Výsledky 30. kola anglické ligy: Liverpool - Everton 3:1 (8. Mané, 31. Coutinho, 60. Origi - 28. Pennington), Chelsea - Crystal Palace 1:2 (5. Fábregas - 9. Zaha, 11. Benteke), Hull - West Ham United 2:1 (53. Robertson, 85. Ranocchia - 18. Carroll), Leicester - Stoke 2:0 (25. Ndidi, 47. Vardy), Manchester United - West Bromwich 0:0, Watford - Sunderland 1:0 (59. Britos), Burnley - Tottenham 0:2 (66. Dier, 77. Son Hung-min), Southampton - Bournemouth 0:0.