Manchester City nedal v Norwichi ani gól, Southampton zdolal Stoke

12 2016
Manchester City nevyužil možnost poskočit na třetí místo Premier League. V utkání třicátého kola totiž jen bezbrankově remizoval na hřišti zachraňujícího se Norwiche. Důležité venkovní vítězství zaznamenal po třech ztrátách v řadě Southampton, který vyloupil stadion Stoke. Bournemouth má po třetí výhře po sobě už třináctibodový náskok nad sestupovým pásmem.

Fotbalisté Manchesteru City vyhráli v letošní sezoně na hřištích soupeřů jen pět duelů z třinácti. Nepřesvědčivou bilanci chtěli vylepšit na hřišti osmnáctého Norwiche, kde se na začátku utkání aktivně hnali do útoku. Jenže Sergio Agüero, nejlepší kanonýr týmu, na brankáře soupeře Johna Ruddyho v úvodních minutách dvakrát nevyzrál, a tak se do hry dostával i domácí outsider. Jeho největší šanci měl před přestávkou útočník Patrick Bamford. Host z Chelsea napřáhl z pětadvaceti metrů a zatřásl břevnem.

Podobně jako v předešlém kole hrál Manchester City se zachraňujícím se soupeřem v poločase bez gólů. Zatímco Aston Ville ale před týdnem svěřenci Manuela Pellegriniho dali po změně stran čtyři góly, proti obětavě bránícímu Norwichi už ve druhém dějství ani nevystřelili.

Kvůli další ztrátě tak Manchester City zůstává na čtvrtém místě. S devítibodovým mankem na první Leicester už se tak Kompany, Agüero a spol. mohou zřejmě s bojem o titul definitivně rozloučit.

Pohárovým příčkám se naopak v zápase dvou sousedů v tabulce přiblížil Southampton. Na hřišti Stoke ho zachránil probuzený střelec Graziano Pellé, jenž dal v prvním poločase dvě branky - stejně jako v předchozích sedmnácti ligových zápasech. Po přestávce sice dvougólový náskok soupeře ztenčil Marko Arnautovič, porážku 1:2 už ale domácí neodvrátili.

Pětigólovou přestřelku nabídl duel Bournemouthu a Swansea. Domácí nováček nad soupeřem dvakrát vedl, jenže hosté z Walesu dokázali pokaždé rychle zareagovat. Třetí výhru v řadě zajistil Bournemouthu až obránce Steve Cook, na jehož hlavičku, která upravila skóre na 3:2 pro domácí, už soupeř neodpověděl.

Z deseti zápasů aktuálního kola Premier League se o víkendu hrají jen čtyři. Pátý duel mezi vedoucím Leicesterem a předposledním Newcastlem je na programu v pondělí. Zbylých pět zápasů bylo kvůli kolizi se čtvrtifinále Anglického poháru odloženo.

Sobotní výsledky 30. kola: Norwich - Manchester City 0:0, Stoke - Southampton 1:2 (52. Arnautovič - 11. a 30. Pellé), Bournemouth - Swansea 3:2 (37. Gradel, 50. King, 78. Cook - 39. Barrow, 62. Sigurdsson).