Chelsea vydřela výhru, slavili i další favorité. Rosický byl v základu

Ani z téhle šance gól nepadl. Kevin Nolan z West hamu proti Thibautu Courtoisovi neuspěl. | foto: AP

4 2015
Pořádně trnout musel kouč Chelsea José Mourinho při strhujícím utkání na West Hamu. Zápas 28. kola anglické ligy nakonec jeho svěřenci dotáhli k výhře 1:0 a udrželi pětibodový náskok v čele tabulky se zápasem k dobru. Brankář Petr Čech zůstal na lavičce, čisté konto uhájil Thibaut Courtois.

Druhý Manchester City doma porazil poslední Leicester 2:0. Tomáš Rosický nastoupil v základní sestavě a byl u výhry Arsenalu 2:1 na hřišti QPR. Kanonýři tak na třetím místě udrželi těsný náskok před Manchesterem United, který minutu před koncem spasil Ashley Young, když zařídil tříbodový zisk na Newcastlu.

Čech v neděli pomohl „Blues“ vyhrát Ligový pohár, ale tentokrát znovu jen kryl záda jedničce Courtoisovi. Chelsea ve 22. minutě rozebrala obranu londýnského rivala a po Ramiresově centru snadno hlavičkoval Hazard. Ramiresův pokus pak skončil na brankové konstrukci a několik šancí West Hamu zlikvidoval Belgičan Courtois.

Manchester City prohrál poslední soutěžní zápasy proti Barceloně i Liverpoolu a i proti nejhoršímu týmu tabulky se trápil. Favorita poslal do vedení v nastavení první půle Silva. Domácího gólmana Harta od vyrovnání zachránila tyčka. Definitivní pojistku přidal až v 88. minutě Milner.

Třetí Arsenal s reprezentačním kapitánem Tomášem Rosickým porazil Queens Park Rangers na jejich hřišti 2:1. O branky „Kanonýrů“ se postarali mezi 65. a 69. minutou útočníci Giroud a Sánchez. Austinův patnáctý gól v sezoně už pro QPR znamenal jen korekci výsledku.

Čtvrtý Manchester United vyhrál v Newcastlu 1:0 díky brance Younga z 89. minuty, které předcházela velká chyba gólmana Krula. Záložník „Rudých ďáblů“ se v Premier League trefil poprvé po 400 dnech. Pátý Liverpool před svým publikem zdolal díky Hendersonovi a Sturridgeovi 2:0 Burnley a v lize naplno bodoval počtvrté za sebou.

Středeční zápasy najdete ZDE.

Výsledky 28. kola: Manchester City - Leicester 2:0 (45. Silva, 88. Milner), Newcastle - Manchester United 0:1 (89. Young), QPR - Arsenal 1:2 (82. Austin - 65. Giroud, 69. Sánchez), Stoke - Everton 2:0 (32. Moses, 84. Diouf), Tottenham - Swansea 3:2 (7. Chadli, 51. Mason, 60. Townsend - 19. Ki Song-jung, 88. Sigurdsson), West Ham United - Chelsea 0:1 (22. Hazard), Liverpool - Burnley 2:0 (29. Henderson, 51. Sturridge )