Kane pomohl dvěma góly k výhře nad Evertonem, City splnilo povinnost

NEZASTAVITELNÝ. Harry Kane z Tottenhamu slaví další ze svých gólů. | foto: Reuters

5 2017
Tottenham versus Everton neboli Harry Kane kontra Romelu Lukaku. Podle předzápasových předpokladů se utkání 27. kola anglické ligy změnilo v souboj nejlepších kanonýrů soutěže. Ten domácí se trefil dvakrát a Tottenhamu přispěl k výhře 3:2. Tři body má také Manchester City, který vyzrál na poslední Sunderland.

Harry Kane prožívá úchvatné období. V jedenácti zápasech po novém roce nastřílel dvanáct gólů, navíc třikrát hattrick. Svá osobní čísla vylepšil i v neděli, kdy jeho Tottenham doma porazil Everton.

20. minuta: Kane si zády k bráně zpracoval míč, nikdo nečekal, že vystřelí. Vždyť byl asi třicet metrů od brány! Přesto anglický útočník napřáhl a překvapeného brankáře Roblese propálil.

GÓLOVÁ STŘELA. Harry Kane z Tottenhamu a jeho gólový nápřah v utkání anglické...
Střelec Tottenhamu Harry Kane podruhé v zápase překonává brankáře Evertonu...

56. minuta: Kane se raduje podruhé, od Alliho, který svým napadáním zhatil soupeřovu rozehrávku, dostal přesnou přihrávku do běhu, míč už jen poslal podél padajícího brankáře.

Sobota v Anglii

Prohra Arsenalu, ztráta Manchesteru

TO NEŠLO CHYTIT Český brankář Petr Čech z Arsenalu se smutně ohlíží za míčem,...

Domácí dlouho nedali sedmému Evertonu dýchat. Až v závěru se hosté konečně dostali ke střelám na bránu - jednou z nich zdramatizoval duel Lukaku, který vzal gólmanovi Llorisovi jedenácté čisté konto a sám se stal nejlepším střelcem Evertonu v historii Premier League.

Hektický konec nabídl ještě dva góly - po každém na jedné straně. Dvoubrankový náskok nejprve Tottenhamu vrátil Alli, s odpovědí ovšem vzápětí přispěchal Valencia.

Tottenham tak dosáhl na šestnáctou výhru v sezoně po výsledku 3:2 a z druhého místa ztrácí na první Chelsea, která kolo dohraje v pondělí proti West Hamu, sedm bodů.

Ještě o bod zpět, avšak s jedním zápasem k dobru, jsou fotbalisté Manchesteru City, kteří upevnili svou pozici očekávaným vítěstvím v Sunderlandu.

Poslední tým tabulky držel bezgólový stav téměř celý poločas, ale tři minuty před přestávkou inkasoval. Na vedoucí gól Sergia Agüera navíc po pauze navázal Sadio Mané a Manchester City vyhrál 2:0.

Nedělení výsledky 27. kola: Tottenham - Everton 3:2 (20. a 56. Kane, 90+3. Alli - 81. Lukaku, 90+4. Valencia), Sunderland - Manchester City 0:2 (42. Agüero, 59. Sané).