Jesus spasil Manchester City, United bez potíží vyběhli s Leicesterem

GÓLOVÁ RADOST. Útočník Manchesteru City Gabriel Jesus oslavuje vstřelený gól v utkání se Swansea. | foto: Reuters

5 2017
Týmy z Manchesteru uzavřely 24. kolo anglické fotbalové ligy vítězně. City nejprve na domácím stadionu udolalo Swansea 2:1 díky dvěma gólům mladého Brazilce Gabriela Jesuse. United později v pohodovém tempu porazili bezradný Leicester 3:0. Úřadující šampion se krčí jen bod nad sestupovým pásmem.

O udržení v anglické lize bude Leicester bojovat i se Swansea, která se v posledních týdnech zvedla. Pod novým trenérem Clementem porazila Liverpool i Southampton, v neděli jí od bodového zisku dělily jen minuty.

A také teprve devatenáctiletý útočník Manchesteru City Gabriel Jesus.

NOVÝ HRDINA. Gabriel Jesus v posledních dvou ligových zápasech vyřadil ze sestavy útočníka Sergia Agüera. Přitom je mu stále pouhých devatenáct let.
PARÁDA. Trenér Manchesteru City Pep Guardiola během utkání proti Swansea.

Po jedenácti minutách před ním vyplaval balon na malém vápně, ve druhé nastavené minutě zápasu dorazil za Fabianského záda vlastní hlavičku. Jesus, nová akvizice Manchesteru City, zářila podruhé během pěti dnů.

Devatenáctiletý fotbalista ukradl v základní sestavě místo Sergiu Agüerovi, ve středu pomohl porazit West Ham gólem a asistencí a v neděli skolil Swansea dvěma trefami sám.

Zápas, který od začátku vypadal na jednoznačnou záležitost, ale nakonec nabídl drama.

Hosté se sice za celý první poločas nedostali ke střele, zatímco domácí pálili hned desetkrát. Většinu ran však pochytal spolehlivý Fabianski, spoustu míčů zastavili i obětaví obránci.

Swansea zabrala až po přestávce, kdy domácí City naopak polevilo. Gylfi Sigurdsson nejprve z přímého kopu zatřásl břevnem a deset minut před koncem střelou zpoza vápna vyrovnal.

Třetí Islanďanův gól ve třetím utkání v řadě ale v hektickém závěru na remízu nestačil, defenziva „Swans“ totiž neustála sílící tlak domácích a po jednom z centrů do pokuového území nepohlídala Jesuse.

NESTÁRNOUCÍ ZLATAN. Ve věku 35 let a 125 dnů je Ibrahimovic nejstarším hráčem, který v jedné sezoně Premier League nasázel patnáct branek.

Góly na konci prvního a na začátku druhého poločasu naopak hravě stačily k výhře Manchesteru United. Tým kouče Mourinha Leicesteru odskočil po sólu Henrika Mchitarjana a přesné střele Zlatana Ibrahimovice. Obě trefy dělilo pouhých 88 sekund.

Když navíc krátce po startu druhé půle udeřil i Juan Mata, Leicester už žádnou odpověď, byť jen třeba na snížení výsledku, nenašel.

Úřadující anglický mistr v lize v roce 2017 stále neskóroval, v tabulce ho dělí jen bod od sestupového pásma. Zachrání se?

Nedělní výsledek 24. kola: Manchester City - Swansea 2:1 (11. a 90+2. Gabriel Jesus - 81. Sigurdsson), Leicester - Manchester United 0:3 (42. Mchitarjan, 44. Ibrahimovic, 49. Mata).