Čech dostal tři góly, Arsenal pak v Bournemouthu dotáhl zápas k remíze

Harry Arter (vlevo) z Bournemouthu stíhá Aarona Ramseyho z Arsenalu. | foto: Reuters

3 2017
Fotbalisté Arsenalu zase zabrnkali na nervy svých fanoušků. Ve 20. kole anglické ligy kvůli laxnímu přístupu a chybám z prvního poločasu ztratili body na hřišti Bournemouthu, kde dotáhli tříbrankovou ztrátu ke konečné remíze 3:3. Stoke doma zdolalo Watford 2:0 a trápící se Swansea zvítězila 2:1 na hřišti Crystal Palace.

Arsenal „zvolil“ opačný model než v posledních zápasech na hřištích soupeřů. Na Evertonu a Manchesteru City šel vždy do vedení a zápas pak prohrál 1:2. Tentokrát svěřenci Arsèna Wengera prospali první poločas (0:2) a zlepšení přišlo až po pauze.

Domácí šli do vedení v 16. minutě, když Bellerín nechal volnou pravou stranu a pak nestihl zabránit komfortnímu zakončení Charlieho Danielse. O čtyři minuty později potrestal z penalty Callum Wilson neohrabaný zákrok Granita Xhaky na pronikajícího Ryana Frasera .

Po přestávce favorit zvýšil tempo, ale po brejku se radovali znovu domácí. Třetí branku přidal po jasném faulu na Héctora Bellerína Ryan Fraser.

Sánchez ale v 70. minutě třináctým gólem v sezoně snížil, krátce nato se povedla střela z voleje i Pérezovi a Arsenal rázem sahal po bodu.

Po vyloučení domácího Francise hrál londýnský tým přesilovku a v druhé nastavené minutě ji využil Giroud.

Bournemouth se nehodlal se ztrátou bodu smířit, Čech ale Arterovu střelu z ostrého úhlu vyrazil. Zápas, v němž měl tříbrankový deficit, se Arsenalu v Premier League podařilo dotáhnout k nerozhodnému výsledku poprvé.

Nový trenér Swansea Paul Clement se posadil na lavičku posledního týmu tabulky neplánovaně už v poločase utkání na hřišti Crystalu Palace a díky Rangelovu gólu z 88. minuty hned slavil výhru. Swansea přitom předchozí čtyři zápasy prohrála.

Anglická fotbalová liga - 20. kolo: Bournemouth - Arsenal 3:3 (16. Daniels, 20. Wilson z pen., 58. Fraser - 70. Sánchez, 75. Pérez, 90.+2 Giroud), Crystal Palace - Swansea 1:2 (83. Zaha - 42. Mawson, 88. Rangel), Stoke - Watford 2:0 (45.+3 Shawcross, 49. Crouch). Souhrn pondělních zápasů najdete ZDE.