Suverénní Chelsea šlape dál, Rosický zařídil výhru Arsenalu

Diego Costa se raduje, fanoušci šílí. Po krásném sólu přidal druhý gól Chelsea a definitivně rozhodl o vítězství nad West Hamem. | foto: Reuters

26 2014
Stroj se značkou Chelsea se nezasekl ani v 18. kole anglické ligy. Fotbalisté londýnského klubu si pojistili první místo v tabulce, když na domácím hřišti porazili West Ham 2:0. Nezaváhali ani pronásledovatelé lídra - oba týmy z Manchesteru vyhrály. Kapitán české reprezentace Tomá Rosický zařídil vítězství Arsenalu.

Rosický nastoupil v základní sestavě Arsenalu po sedmi měsících. A hned vstřelil důležitý gól, díky kterému jeho tým porazil Queens Park Rangers 2:1 (více o výborném výkonu kapitána české reprezentace zde).

Zatímco Arsenal se o tři body v závěru zápasu strachoval, Chelsea dokráčela k vítězství nad West Hamem suverénně. Soupeře od začátku svižnou kombinací přehrávala.

Nakonec mohla vyhrát i vyšším rozdílem než „jen“ 2:0. Hned v úvodu utkání překopl branku Oscar, ve 21. minutě vytáhl báječný zákrok brankář Adrian proti ráně Cahilla.

O deset minut později přišel první úder, když po rohu hlavičkoval Costa a jeho přiklepnutí využil Terry. Dvě minuty před koncem poločasu v jasné šanci minul aktivní Costa.

Hosté to zkoušeli individuálně, hlavně přes rychlíka Valenciu, jenže jeho akce dokázala vždy zastavit pozorná obrana.

Po změně stran se West Ham pokusil hru zklidnit a více kombinovat, což mu vydrželo asi deset minut. Výraznou technickou převahu Chelsea korunoval v 62. minutě po pěkné individuální akci Costa.

Nejlepší chvíle West Hamu přišly v závěru a postaral se o ně střídající Amalfitano. Nejdříve z dobré pozice hlavičkoval vedle, v poslední minutě pak krásným sólem provětral domácí obranu, ale nastřelil jen tyč.

Vyhrály i oba týmy z Manchesteru. Takhle se radují hráči United. Vlevo Falcao, vpravo Rooney.

Na dohled Chelsea se drží týmy z Manchesteru. City za sedmou výhrou za sebou vykročilo už v prvním poločase, kdy se prosadili Fernando, Yaya Touré z penalty a David Silva. Po přestávce už jen snížil Brown a připravil hosty o čtvrté čisté konto za sebou.

Podobný průběh měl i duel druhého manchesterského celku. United doma proti Newcastlu vedli po prvním poločase díky dvěma zásahům Rooneyho, ve druhém ještě zvýšil Van Persie a hosté pouze v závěru zkorigovali po brance Papisse Cissého z penalty.

Výsledkovou krizi díky výhře 1:0 nad předposledním Burnley ukončil Liverpool. Jeho městský rival Everton se naopak dál trápí a prohrál 0:1 se Stoke.

Výsledek 18. kola: Chelsea - West Ham 2:0 (31. Terry, 62. Costa), Burnley - Liverpool 0:1 (62. Sterling), Crystal Palace - Southampton 1:3 (86. Dann - 17. Mané, 48. Bertrand, 54. Alderweireld), Everton - Stoke 0:1 (38. Krkič z pen.), Leicester - Tottenham 1:2 (48. Ulloa - 1. Kane, 71. Eriksen), Manchester United - Newcastle 3:1 (23. a 36. Rooney, 53. Van Persie - 87. Cissé z pen.), Sunderland - Hull 1:3 (1. A. Johnson - 32. Ramírez, 51. Chester, 90.+6 Jelavič), Swansea - Aston Villa 1:0 (13. Sigurdsson), West Bromwich - Manchester City 1:3 (86. Brown - 8. Fernando, 13. Y. Touré z pen., 34. Silva), Arsenal - QPR 2:1 (37. Sánchez, 65. Rosický - 79. Austin z pen.).