Chelsea poprvé prohrála, Manchester City ztrácí už jen tři body

NECHÁPU. Kapitán Chelsea John Terry jen těžko skousává porážku od Newcastlu. | foto: AP

6 2014
Fotbalisté Chelsea nejsou neporazitelní. Jejich prvním přemožitelem v soutěžním ročníku se v 15. kole anglické ligy stal Newcastle, který vyhrál 2:1. Druhý Manchester City následně porazil 1:0 Everton a ztrácí už jen tři body.

Mourinho, trenér Chelsea, v lize ještě nikdy na hřišti Newcastlu nevyhrál. A série pokračuje... Tentokrát portugalský kouč odjel s porážkou 1:2.

„Ale nemáme se za co stydět. Hráči dělali, co mohli,“ nezatratil Mourinho své svěřence. Ale namíchly ho jiné věci: „Kdyby se během šestiminutového nastavení skutečně hrálo, tak je to v pohodě, ale kvůli zdržování se mělo hrát déle.“

Hvězdou zápasu se stal Cissé, který jako náhradník vstřelil oba góly Newcastlu. V tomto ligovém ročníku dal už sedm branek a je nejlepším střelcem mužstva.

Vítězný tým musel během poločasové přestávky vystřídat zraněného brankáře Elliota a navíc hrál víc než deset minut bez vyloučeného obránce Taylora, ale Chelsea dokázala už jen snížit zásluhou Drogby.

Terry a spol. byli aktivnější, ve většině statistikách měli navrch a trefili dokonce tyč. Ale i tak pokračuje „prokletí“ trenéra Mourinha, který v lize na Newcastlu ještě nikdy nevyhrál.

Londýnský tým si tak připsal první porážku v ročníku. Ve všech soutěžích dohromady neprohrál 21 zápasů.

Brankář Petr Čech zůstal celý zápas jen na lavičce náhradníků.

Chelsea je sice i nadále první, ale už jen o tři body. Druhý Manchester City zaváhání svého konkurenta využil, když porazil 1:0 Everton. Jediný gól zápasu dal z penalty Yaya Touré.

Pro City nezačal duel dobře. Už v sedmé minutě musel být kvůli zranění vystřídán nejlepší střelec soutěže Agüero, jenž si poranil vazy v kolenu a bude chybět několik týdnů.

Svěřenci trenéra Pellegriniho přesto ve 24. minutě rozhodli o tříbodovém zisku. Jagielka fauloval v pokutovém území Milnera a nařízenou penaltu proměnil Touré. Reprezentant Pobřeží slonoviny úspěšně využil všech sedm pokutových kopů v dresu Manchesteru City.

„Prosinec je v anglické lize těžký měsíc. Čeká nás spoustu důležitých zápasů. Titul sice vyhrát nemůžete, ale můžete se k němu přiblížit. Prosinec je často klíčový,“ prohlásil trenér Pellegrini.

Zklamaní hráči Arsenalu, v pozadí naopak slavící fotbalisté Stoke City
Radost hráčů Stoke City po gólu proti Arsenalu

ARSENAL NEZVLÁDL PRVNÍ POLOČAS. Arsenal inkasoval tři góly během prvního poločasu a se Stoke prohrál 2:3.

Jubilejní 100. zápas v Premier League příliš neoslavil obránce Gibbs z Arsenalu. Už po 19 sekundách prohrával jeho tým na hřišti Stoke, když Crouch vstřelil nejrychlejší branku v této sezoně anglické ligy.

Stoke znovu prokázalo, že se mu proti Arsenalu daří, a na konci poločasu vedlo už 3:0. Do střeleckých statistik se ke Crouchovi přidali Krkič a Walters.

Arsenal poprvé v ligovém zápase obdržel tři či více branek v prvním poločase od jiného týmu než Chelsea, Liverpoolu či Manchesteru United.

Svěřenci trenéra Wengera se pak snažili dosáhnout alespoň na bod. V 68. minutě se prosadil z penalty Cazorla, o dvě minuty později snížil na rozdíl jedné branky povedenou střelou z voleje Ramsey.

V 78. minutě byl ovšem po druhé žluté kartě vyloučen obránce hostů Chambers a Stoke těsný náskok udrželo. Z posledních devíti domácích duelů s Arsenalem prohrálo jediný v únoru 2010.

Kapitán české reprezentace Tomáš Rosický nebyl ani na lavičce náhradníků Arsenalu.

Andy Carroll z West Hamu právě pokořil obranu Swansea.

West Ham doma porazil Swansea 3:1 a připsal si třetí výhru po sobě. Hostům nepomohl k bodům ani sedmý ligový gól Wilfrieda Bonyho v této sezoně.

Bývalý sparťanský kanonýr otevřel skóre, ale Carroll dvěma brankami stav otočil a v 87. minutě přidal pojistku Sakho, který v posledních osmi ligových zápasech za West Ham skóroval sedmkrát. To už Swansea hrála bez vyloučeného brankáře Fabiańského.

Výsledky 15. kola: Newcastle - Chelsea 2:1 (57. a 79. Cissé - 83. Drogba), Manchester City - Everton 1:0 (24. Touré z pen.), Stoke - Arsenal 3:2 (1. Crouch, 35. Krkič, 45.+1 Walters - 68. Cazorla z pen., 70. Ramsey), Liverpool - Sunderland 0:0Tottenham - Crystal Palace 0:0Hull - West Bromwich 0:0, QPR - Burnley 2:0 (51. Fer, 74. Austin), West Ham United - Swansea 3:1 (41. a 66. Carroll, 87. Sakho - 19. Bony), Aston Villa - Leicester 2:1 (17. Clark, 71. Hutton - 13. Ulloa).