To jsou ty mé góly, smál se po šťastné dorážce Varadi

Adam Varadi z Olomouce se raduje z vyrovnávacího gólu proti Mladé Boleslavi. | foto: ČTK

10 2014
Už to vypadalo, že si z Olomouce odveze všechny body Mladá Boleslav, tři minuty před koncem ale domácím vystřelil remízu 1:1 Adam Varadi. Utkání začínal jako pravý obránce a končil na hrotu. "Zaplaťpánbůh za bod," oddechl si osmadvacetiletý hráč, pro kterého to byl pátý zásah v sezoně.

Bod z domácího zápasu tedy berete?
Po takovém průběhu zápasu ho určitě bereme, protože první poločas jsme prospali, Boleslav byla lepší. V tom druhém jsme hru vyrovnali, nebyli-li jsme lepší. I proto, že nám to tam padlo až v 87. minutě, bereme bod určitě.

Proč jste si v úvodu nedokázali poradit s presinkem Boleslavi?
Vletěli na nás, byli na nás nastoupení a my jsme nemohli rozehrát. Nakopli jsme to dopředu a hned se to vrátilo k nám. Měli územní tlak i více standardek a z toho vyplynulo, že nás tlačili.

Soupeř šel do vedení v 65. minutě, čím to, že měl Štohanzl při střele tolik času ve vápně?
Jeden hráč byl přede mnou a druhý za mnou. Byla to rychlá situace, první prodloužil nákop a druhý míč doklepl zezadu. Těžká situace. Trefil to nádherně.

Po gólu Boleslavi vás trenér poslal z obrany do útoku. Co bylo vaším úkolem?
Už šlo jen o to vyrovnat. Hráli jsme na tři obránce a na tři útočníky, abychom získali tlak, a to se povedlo. Měli jsme i nějaké standardky, zaplaťpánbůh, že se tam balon odrazil a protlačili jsme ho do sítě.

Takže šťastný gól?
Nevím. Balon se ke mně odrazil a já ho doklepl. To jsou ty moje góly.

Zamotal jste trenérovi hlavu, jestli vás raději nestavět na křídlo?
Vzadu se mi hraje dobře a mančaft teď potřebuje pravého beka. Ať dávají góly mladí, já už jsem na to dost starý...

Jak důležitý je pro Sigmu bod po debaklu 0:4 v minulém kole v Teplicích? V Teplicích to bylo fiasko, které už se, doufáme, nebude nikdy opakovat. Dnes jsme vírou a odhodláním doma bod dotáhli a máme se od čeho odrazit.