Nebyli jsme nebezpeční, uznal exjihlavský Jánoš

Josef Bazal z Jihlavy (vlevo) a Adam Jánoš z Mladé Boleslavi bojují o balon v utkání 27. kola. | foto: ČTK

2 2016
Kdyby bývali vyhráli, měli by zaručenou účast v Evropské lize. Namísto toho odešli fotbalisté Mladé Boleslavi z pátečního zápasu v Jihlavě skleslí – jak z výkonu, tak i z remízového výsledku 1:1. Na Vysočinu se vrátil v roli soupeře někdejší středopolař Jihlavy Adam Jánoš. A ve sněhově bílém dresu Boleslavi po pátečním duelu zklamaně říkal: „Chceme uhájit třetí místo, teď jsme si to ale zkomplikovali.“

Jaký byl návrat na Vysočinu?
Jednobodový, no...

Co rozhodlo o remíze?
Tak první půli jsme to prospali. Soupeř měl jednu šanci, kterou mohl Nerad dát. Jinak bez šancí. My jsme taky nebezpeční nebyli. Řekl bych, že to byl takový nudný poločas a z naší strany hrozně špatný. To stejné druhou půli, kdy jsme měli aspoň odražené míče, ale z naší strany je to hrozně málo.

Stále máte šanci dostat se před Spartu. Očekávalo se, že budete více motivovaní.
My jsme stále namotivovaní, pořád chceme vítězit. Kdyby to dalo a dostali bychom se před Spartu, tak by to bylo samozřejmě super. My ale v první řadě chceme uhájit třetí místo, což jsme si tímto zkomplikovali.

Kdybyste v Jihlavě vyhráli, měli byste jistotu Evropské ligy. Nesvazovalo vás to?
Vůbec. My jsme si šli prostě za tím svým, že chceme vyhrát. Ani jsme nepodcenili soupeře. Ale už i s Olomoucí, ne že by to byl špatný zápas, ale herně to zaostávalo za tím, co jsme hráli předtím. To stejné tady. Mezihra nám chyběla, žádné centry. Prostě nula. Málo.

Vzhledem k tomu, že jste působil v Jihlavě, nechal si trenér od vás poradit?
Ptal se mě na některé hráče, jak hrají, ale nevím, jestli to pomohlo... Asi ne, když jsme hráli takhle špatně. Z naší strany to bylo fakt málo.

A mimochodem, proběhlo něco mezi vámi a vašimi bývalými spoluhráči z Vysočiny?
Ne, vůbec. Pouze jsme se pozdravili. Možná se s některýma klukama, kteří jsou z Prahy, uvidím v následujících dnech.

1. Fastav Zlín 8 6 2 0 17:5 20
2. FK Mladá Boleslav 8 6 1 1 16:6 19
3. FC Viktoria Plzeň 8 6 1 1 14:6 19
4. AC Sparta Praha 8 4 3 1 13:7 15
5. SK Slavia Praha 7 3 3 1 12:8 12
6. Dukla Praha 8 3 2 3 15:11 11
7. MFK Karviná 7 3 1 3 11:13 10
8. FC Hradec Králové 8 3 1 4 8:10 10