Zlín - Jablonec 2:2, domácí dvakrát vedli, bod hosté zachránili v závěru

Jablonecký Martin Doležal se snaží překonat zlínského gólmana Tomáše Holého. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

3 2015
Dvakrát prohrávali, pokaždé vyrovnali. Díky gólům záložníků Pospíšila a Masopusta jablonečtí fotbalisté v 9. kole Synot ligy neprohráli ve Zlíně. Na 2:2 dával Masopust osm minut před koncem. Zlín favorita hodně potrápil, první půli byl lepším týmem.

Jablonečtí fotbalisté zůstávají nejlepším týmem letošní sezony na hřištích soupeřů, ke třem výhrám a porážce v Jihlavě přidali první remízu.

Ve Zlíně brzy prohrávali po brance Poznara. Když ve 22. minutě Pospíšil vyrovnal, během chvíle domácí znovu vedli. Stav 2:1 vydržel až do 82. minuty, kdy další chybu v rozehrávce potrestal Masopust.

„První půle se mi líbila. Dokázali jsme být nebezpeční v ofenzivní části. Soupeř se po přestávce zlepšila nestíhali jsme. Jablonec ukázal svou sílu a doslova nás válcoval. Remíza může být pro nás hodnotná,“ řekl zlínský kouč Bohumil Páník.

„Nestíháme hrát v nadstandardní rychlosti, platíme daň za nezkušenost hráčů. Děláme ztráty, které nás dostávají pod tlak a pomáhají soupeři.“

Aktivněji do utkání vstoupili domácí. Po rohovém kopu se k odraženému míči dostal Pazdera, ale tvrdou ránu nedokázal přesně usměrnit. V 10. minutě se Zlín poprvé ujal vedení. Poznar si naběhl mezi obránce na pas od Železníka a nadvakrát jej dokázal dotlačit do sítě přes Pernicu.

Jablonec inkasovaná branka nezlomila. Karavajev nebezpečně střílel zpoza šestnáctky a jen těsně minul zlínskou branku. Ve 22. minutě už hosté srovnali, když Holíkův faul před pokutovým územím ztrestal přesnou technickou střelou z přímého kopu Pospíšil.

Zlín si ale vzal vedení okamžitě zpět. Železník převzal míč na pravém kraji a přesným centrem našel před brankou Koreše, jenž nekompromisně zavěsil za záda Hrubého.

Stejně jako po úvodní brance se Zlín zatáhl a aktivnější byl Jablonec. Domácí hrozili zejména z protiútoků. Na druhé straně se po rohovém kopu dostal k hlavičce Rossi, ale těsně minul zlínskou branku.

Po změně stran poslal hostující kouč Šilhavý na trávník Masopusta a Jablonec byl ještě aktivnější než v první půli, dlouho se však nemohl protlačit do šance. Hosté nadále hrozili ze standardních situací a po rohu nebezpečně hlavičkoval Kysela, Holý však skvěle vyškrábl míč u tyče ven.

Tlak Jablonce nadále rostl a po přesném centru hlavičkoval střídající Wágner do tyče. Z následné akce už ale Severočeši srovnali. V 82. minutě domácí obrana zaváhala na polovině a rychlou akci se hostům podařilo zužitkovat. Doležalův centr umístil k tyči střídající Masopust. Jablonec i po druhé brance pokračoval v útočné aktivitě, ale obrat už dokonat nedokázal.

„Nezvládli jsme úvod utkání a pustili jsme soupeře do brejků, ač jsme věděli, že jsou v nich silní. Obrana v počátku utkání nepracovala, jak by měla. Druhý poločas jsme přeskupili řady a hra se zlepšila. Srovnali jsme a věřili, že ještě můžeme otočit zápas. Dali jsem tam Wágnera na centrované míče, ale domácí zápas ubránili,“ řekl jablonecký kouč Jaroslav Šilhavý.

1. FC Viktoria Plzeň 16 12 3 1 27:9 39
2. SK Slavia Praha 17 11 5 1 32:12 38
3. AC Sparta Praha 17 10 5 2 31:13 35
5. FK Mladá Boleslav 17 8 5 4 29:19 29
6. FK Teplice 17 6 5 6 19:16 23
7. MFK Karviná 17 6 4 7 23:27 22
8. Dukla Praha 17 5 4 8 23:22 19
9. 1. FC Slovácko 17 4 7 6 20:25 19