Po Liberci porazila Marseille i Paříž, rozhodly Ibrahimovicovy penalty

TAHOUN. Zlatan Ibrahimovic slaví jednu ze dvou proměněných penalt v zápase s Marseille. | foto: Reuters

4 2015
V týdnu prohráli doma s Libercem, teď si fotbalisté Marseille připsali porážku i ve francouzské lize. Nestačili na vedoucí tým tabulky, Paříž Saint-Germain. Osud zápasu určovaly penalty: domácí Ibrahimovic dvě proměnil, hostující Barrada naopak nedal. Proto utkání skončilo výsledkem 2:1.

Hráči Marseille počtvrté za sebou tak nedosáhli na tříbodový zisk a v tabulce se nacházejí na 16. pozici.

Přitom po půlhodině hry se radovali z úvodní branky. Po Barradově povedeném centru se hlavou prosadil útočník Batshuayi. V závěru poločasu ale dostali domácí k dispozici hned dva pokutové kopy, které proměnil Ibrahimovic a se 110 góly na kontě se stal nejlepším střelcem v historii Paris St. Germain.

Také hosté zahrávali v druhém poločase pokutový kop, Barradův pokus ale zneškodnil gólman Trapp. Pařížský celek potřetí v řadě zvítězil a v tomto ročníku Ligue 1 zatím nepoznal hořkost porážky.

Kouč Marseille Míchel poslal do hry sestavu Mandanda - Manquillo, N’Koulou, Rolando, De Ceglie (72. Dja Djedje) - Diarra, Silva (85. Sarr) - Alessandrini, Cabella, Barrada (71. Ocampos) - Batshuayi.

Paříž se tak dál vyhřívá v čele tabulky, ještě ani jednou neprohrála. Má pětibodový náskok na druhé Angers, nováčka a největší překvapení soutěže. Ten v sobotu porazil Bastii 1:0.

Třetí místo drží Caen, které v neděli doma porazilo Saint Etienne, netypicky skončilo utkání Nice - Nantes: za stavu 2:2 bylo o poločasové přestávce ukončeno kvůli silnému dešti a podmáčenému hřišti.

Porážku si připsalo Bordeaux, za které odehrál celý zápas Jaroslav Plašil. Jeho tým sice v Lorientu vedl, ale ve druhém poločase během půlhodiny třikrát inkasoval a stačil už jen snížit. Obě mužstva dohrávala zápas po červených kartách v deseti.

Výsledky 9. kola: Lyon - Remeš 1:0 (44. Lacazette), Ajaccio - Toulouse 2:2 (25. Mayi, 44. Pujol - 21. Braithwaite, 49. vlastní Sylla), Angers - Bastia 1:0 (41. Ketkeophomphone), Troyes - Guingamp 0:1 (82. Sankharé), Nice - Nantes 2:2 (21. a 37. Germain - 8. Iloki, 40. Thomasson) - utkání bylo o poločasové přestávce ukončeno kvůli silnému dešti a podmáčenému hřišti. Monako - Rennes 1:1 (51. Wallace - 41. Doucouré), Caen - St. Etienne 1:0 (61. Delort), Lorient - Bordeaux 3:2 (47. Moukandjo, 64. Waris z pen., 79. Touré - 38. Rolan, 89. Ounas), Paris Saint-Germain - Marseille 2:1 (41. a 44. Ibrahimovic z pen. - 30. Batshuayi).