Bayern ztratil body s druhým týmem, Dortmund zase ukázal horší tvář

GÓLOVÁ OSLAVA. Hiroshi Kiyotake, fotbalista Hannoveru, oslavuje gól, který vstřelil v utkání proti Borussi Dortmund. | foto: Reuters

26 2014
Bayern Mnichov po čtyřech vítězných zápasech ztratil body za bezbrankovou remízu v Mönchengladbachu. V čele tabulky má před svým posledním soupeřem čtyřbodový náskok. To jeho konkurent z posledních let Dortmund má úplně jiné starosti, po další porážce je krok od sestupových příček.

Bayern nenavázal na úterní kanonádu 7:1 v Lize mistrů z Říma. V prvním poločase duelu v Mönchengladbachu měl zřetelnou převahu, ale nic z ní nevytěžil. Do jediné šance domácích se dostal Kruse, gólman Neuer však jeho pokus zneškodnil.

Druhá pětačtyřicetiminutovka už tak jednoznačná nebyla. Mönchengladbach byl brance nejblíže v 52. minutě, po protiútoku střílel Hahn, ale Neuer svůj tým znovu podržel. V závěru se za mnichovský celek pokusil s výsledkem něco udělat Bernat, Sommerovu branku však těsně minul. Bayern v sedmém utkání v řadě nedostal gól, což se mu povedlo poprvé od roku 2011.

Juan Bernat (vpravo) z Bayernu Mnichov se během souboje o míč s Julianem Korbem...

Juan Bernat (vpravo) z Bayernu Mnichov se během souboje o míč s Julianem Korbem z Mönchengladbachu dostal do vzduchu.

V Lize mistrů jsou nejlepší ze všech, v domácí nejvyšší soutěži patří k nejhorším. Fotbalisté Borussie Dortmund v 9. kole kole bundesligy ukázali svou horší tvář. Doma podlehli Hannoveru 0:1 a jsou už jen bod od příčky, která znamená baráž.

Pro Dortmund to byla šestá porážka na podzim, přitom v Lize mistrů všechna tři utkání základní skupiny vyhrál a má skóre 9:0. V posledních šesti kolech získal jen bod.

Stejně jako naposledy na svém stadionu proti Hamburku neskóroval a po brance Hirošiho Kijotakeho posedmé v ročníku ztratil body.

Stuttgart minulý týden stáhl tříbrankové manko v Leverkuksenu a remizoval 3:3 a teď zažil ještě větší přestřelku. Ve Frankfurtu vedl po 51 minutách 3:1, avšak Eintracht během čtvrt hodiny otočil na 4:3.

Hosté v poslední desetiminutovce, kdy byl v jejich dresu na hřišti už i záložník Adam Hloušek, skóre zvrátili na svou stranu na konečných 5:4. Útočník Frankfurtu Václav Kadlec sledoval porážku svého týmu jen z lavičky.

Na vítězství nadále čeká předposlední Freiburg, v jehož sestavě nechyběli na hřišti záložník Vladimír Darida a stoper Pavel Krmaš. Právě český obránce v desáté minutě fauloval Ragnara Klavana a z nařízené penalty skóroval Paul Verhaegh. Na konečných 2:0 zvýšil Halil Altintop.

Brankář Hamburku Jaroslav Drobný proti svému předchozímu týmu Herthě Berlín přišel o čisté konto v 59. minutě, kdy si ho chytře položil a přehodil Anis Ben-Hatira. Tuniský útočník pak ještě v 85. minutě uzavřel skóre na 3:0, druhý gól Herthy dal John Heitinga.

Výsledky 9. kola: Augsburg - Freiburg 2:0 (11. Verhaegh z pen., 66. Altintop), Dortmund - Hannover 0:1 (61. Kijotake), Eintracht Frankfurt - Stuttgart 4:5 (21. a 65. Madlung, 57. Meier, 61. Aigner - 34. a 36. Harnik, 51. a 84. Gentner, 82. Werner), Hertha Berlín - Hamburk 3:0 (59. a 85. Ben Hatira, 65. Heitinga), Hoffenheim - Paderborn 1:0 (73. Volland), Brémy - Kolín nad Rýnem 0:1 (59. Ujah), Leverkusen - Schalke 1:0 (53. Calhanoglu), Wolfsburg - Mohuč 3:0 (15. Naldo, 59. Perišič, 87. Caligiuri), Mönchengladbach - Bayern Mnichov 0:0.