Chelsea sebral výhru Lampard, United dostali v Leicesteru pět gólů

AUTOR GÓLU SE NESMĚJE. Fotbalisté Manchesteru City jásají, Frank Lampard se z gólu Chelsea neradoval. | foto: Reuters

21 2014
Chelsea už není v Premier League stoprocentní, poprvé ztratila v 5. kole ve šlágru na hřišti mistrovského Manchesteru City.Přitom byla byla blízko výhry, ale nakonec remizovala 1:1. Manchester United vedl v Leicesteru 2:0 a 3:1, v poslední půlhodině však dostal čtyři góly.

Chelsea, v jejíž brance stál i v šestém soutěžním utkání Thibaut Courtoise, se sice většinou jen bránila. Zvrat však přišel v 67. minutě kdy po druhé žluté kartě sudí vyloučil domácího Zabaletu.

Hosté toho vzápětí využili, po pěkné akci rozebrali soupeřovu obranu a přízemní centr přes celé vápno uklidil zblízka dobíhající Schürrle. V 81. minutě byli hosté blízko druhé brance, ale střela Diega Costy skončila na tyči.

V té době přicházel do hry Lampard, dlouholetý záložník Chelsea, kterému v létě skončila smlouva a on přestoupil do New York FC. Jelikož do americké ligy vstoupí až na jaře, tak hostuje v City. A pět minut před koncem se akrobaticky položil do centru Milnera z levé strany a Courtois na jeho volej nedosáhl.

Lampard se neradoval, což hráči proti svým bývalým klubům obvykle dělají. Chelsea i tak vede tabulku o tři body před Southamptonem a Aston  Villou. Její rivalové z Manchesteru či Liverpool jsou daleko vzadu.

David Silva z Manchesteru City padá, na trávník ho poslal Branislav Ivanovič z

David Silva z Manchesteru City padá, na trávník ho poslal Branislav Ivanovič z Chelsea.

Pablo Zabaleta z Manchesteru City dostává červenou kartu v utkání proti

Pablo Zabaleta z Manchesteru City dostává červenou kartu v utkání proti Chelsea.

Zvrat v Leicesteru začal po hodině hry a díky kontroverzní penaltě. Domácí Vardy vrazil do Rafaela, jenže sudí Clatenburg evidentní faul neodpískal. Naopak, když se po pár vteřinách oba hráči střetli v nevinném souboji ve vápně, nařídil pro domácí penaltu.

Domácí ji proměnili, ale i tak Manchester pořád ještě vedl 3:2. Jenže za dvě minuty po zmatcích v obraně a ráně Cambiassa už žádný náskok neměl.

Trenér Van Gaal vystřídal, jeden z nových mužů Mata ztratil míč a z rychlého brejku Vardy poslal Leicester poprvé do vedení. Vítězství pak jistil svým druhým gólem Ulloa z další penalty, tentokrát po jasném faulu Blacketta.

EXTÁZE. Fotbalisté Leicesteru slaví s fanoušky senzační obrat proti Manchesteru

EXTÁZE. Fotbalisté Leicesteru City slaví s fanoušky senzační obrat proti favorizovanému Manchesteru United.

OTŘESENÍ. Trenér Manchesteru Louis van Gaal a jeho asistent Ryan Giggs po

OTŘESENÍ. Trenér Manchesteru Louis van Gaal a jeho asistent Ryan Giggs po blamáži v Leicesteru

JAKO OPAŘENÍ. Daley Blind a Wayne Rooney z Manchesteru United po hořké porážce

JAKO OPAŘENÍ. Daley Blind a Wayne Rooney z Manchesteru United po hořké porážce v Leicesteru.

Manchester, který nasadil všechny drahé posily Falcaa, Roja, Di Máriu, Herreru, Blinda, to byla druhá porážka v ročníku. Vyhrál jen jednou, s pěti body je v dolní polovině tabulky.

Liverpool znovu prohrál, naopak Arsenal jasně zvítězil - o sobotních zápasech čtěte.

Výsledky 5. kola: Manchester City - Chelsea (85. Lampard - 71. Schürrle), Leicester City - Manchester United 5:3 (17. a 83. z pen. Ulloa, 62. Nugent z pen., 64. Cambiasso, 79. Vardy - 13. Van Persie, 16. Di Mária, 57. Herrera), Aston Villa - Arsenal 0:3 (32. Özil, 34. Welbeck, 36. vlastní Cissokho), West Hamu United  - Liverpool 3:1 (2. Reid, 7. D. Sakho, 88. Amalfitano - 27. Sterling),  Burnley - Sunderland 0:0, Newcastle - Hull 2:2 (73. a 87. Cissé - 48. Jelavič, 68. Diamé), Swansea - Southampton 0:1 (80. Wanyama), Queens Park Rangers - Stoke 2:2 (42. Caulker, 88. Kranjčar - 11. Diouf, 51. Crouch), Everton - Crystal Palace 2:3 (9. Lukaku, 83. Baines z pen. - 30. Jedinak, 54. Campbell, 69. Bolasie).