Chelsea zvládla šlágr, proti Manchesteru United rozhodl Hazard

Eden Hazard z Chelsea mohutně oslavuje s fanoušky gól proti Manchesteru United. | foto: AP

18 2015
Ani Manchester United to nedokázal. Fotbalisté Chelsea překonali další nástrahu za titulem, za kterým míří už víc než jistým krokem. V utkání 33. kola Premier League zdolali Manchester United 1:0 a před nejbližším konkurentem mají desetibodový náskok. Ve hře je jen osmnáct bodů.

Chelsea nevadí, že zpravidla vyhrává o gól. Nevadí, že její defenzivní hra rozhodně neoslňuje. Výhrou třetí United od titulu zřejmě definitivně odstřihla. Manchester ztrácí jedenáct bodů a má odehráno o zápas víc.

Žhavý souboj rozhodl v 38. minutě Hazard, který se z levé strany probil do vápna a zblízka prostřelil De Geu, míč mu poslal mezi nohama.

Hosté měli v druhém poločase několik možností, ale všechny zahodili, nebo narazili na Courtoise. V koncovce se vůbec nedařilo především Rooneymu.

Chelsea hrozila z brejků. Drogba trefil tyč a Hazard nedokázal do prázdné brány zasunout míč z ostrého úhlu. Ale Chelsea to nakonec nevadilo.

Southampton prohrál na hřišti Stoke 1:2, přestože vedl. Hosté do zápasu vstoupil aktivně a ve 22. minutě po prvním rohovém kopu v utkání hlavičkoval Fonte a jeho pokus doklepl do prázdné brány Schneiderlin.

Druhý poločas ale patřil domácím. Ihned po přestávce N’Zonzi trefil brankovou konstrukci, od které se míč odrazil přímo k Dioufovi a nejlepší střelec Stoke vstřelil devátou branku v sezoně. Obrat dokonal v závěru Adam.

Leicester se odlepil ode dna tabulky a po výhře 2:0 nad Swansea se posunul na 18. místo o skóre za Hull. O třetí výhře týmu v řadě rozhodli Ulloa a King.

Výsledky 33. kola: Crystal Palace - West Bromwich 0:2 (2. Morrison, 53. Gardner), Everton - Burnley 1:0 (29. Mirallas), Leicester - Swansea 2:0 (15. Ulloa, 89. King), Stoke - Southampton 2:1 (47. Diouf, 84. Adam - 22. Schneiderlin), Chelsea - Manchester United 1:0 (38. Hazardú.