Dukla - Hradec 3:0, gól v úvodu a dva v závěru, nováček Prahu nedobyl

Momentka z duelu Hradec Králové - Dukla. | foto: Martin Veselý, MAFRA

14 2016
Dvoubrankový náskok tentokrát ještě vylepšili, fotbalisté Dukly tak slaví první ligové vítězství sezony. V 3. kole porazili Hradec Králové 3:0, když první gól dali po čtyřech minutách z rohu, druhý v závěru z penalty a třetí pěknou střelou z vápna.

Dukla po nešťastné prohře s Teplicemi a remíze na Slovácku, kde přišla o dvoubrankový náskok až v samém závěru, konečně s novým trenérem Jaroslavem Šilhavým bere tři body.

To nováček nenavázal na předchozí návštěvu v Praze, kdy před dvěma týdny vyhrál na Bohemians vysoko 3:0, když výhru zvýraznil v posledních minutách. Tentotkrát mu závěr vůbec nevyšel.

„Celkem aktivně jsme začali, ale z první standardky jsme inkasovali gól. To určilo ráz celého prvního poločasu, kdy Dukla byla nebezpečná v rychlém přechodu. My jsme byli nepřesní a málo agresivní. Do té penalty bylo na spadnutí naše vyrovnání, bohužel se nestalo,“ řekl hradecký kouč Bohuslav Pilný.

Dukla začala lépe a už v páté minutě otevřela skóre. Tetour z rohu našel hlavičkujícího Smejkala, který brankou stylově oslavil svůj 150. ligový zápas kariéry. Odpovědět mohl Malinský, ale po průniku z levé strany zamířil vedle.

Domácí pak zahodili výbornou šanci na druhý gól. Tetour po Plašilově chybě v rozehrávce našel před brankou volného Beauguela, jenže francouzský útočník špatně zpracoval míč a gólman Ottmar stihl zasáhnout. I ve zbytku poločasu měla Dukla převahu, ale žádnou akci nedokázala dotáhnout.

Hosté zhruba po hodině hry převzali iniciativu. Žondra zblízka zakončoval nepřesně, tvrdou ránu Martana zpoza šestnáctky Hroššo vytáhl na roh a Mareš z přímého kopu těsně minul branku Dukly.

Pražané nepříjemné chvilky přežili a pojistili své vedení. Koval v pokutovém území udělal kličku Ottmarovi, který ho stáhnul, a rozhodčí nařídil penaltu. Tu v 75. minutě bezpečně proměnil Néstor.

Hradec v závěru odpadl a Dukla čtyři minuty před koncem přidala ještě třetí branku. Po Néstorově přihrávce se trefil přesnou střelou k tyči obránce Preisler a mohl se radovat z premiérového ligového gólu v kariéře.

„Rychlý gól zápas ovlivnil. Nicméně v prvním poločase tam byla řada nepřesností z obou stran. My jsme nedotáhli akce, které byly slibně rozvinuté. Hradec druhý poločas cítil šanci, byl nepříjemný a při tom trestňáku jsme měli obavy, bylo to docela blízko. Zaplaťpánbůh jsme to zvládli a penalta to zlomila,“ řekl kouč Šilhavý.

1. Fastav Zlín 8 6 2 0 17:5 20
2. FK Mladá Boleslav 8 6 1 1 16:6 19
3. FC Viktoria Plzeň 8 6 1 1 14:6 19
4. AC Sparta Praha 8 4 3 1 13:7 15
5. SK Slavia Praha 7 3 3 1 12:8 12
6. Dukla Praha 8 3 2 3 15:11 11
7. MFK Karviná 7 3 1 3 11:13 10
8. FC Hradec Králové 8 3 1 4 8:10 10