Dukla - Teplice 5:1, obrat za čtyři minuty a další příděl po přestávce

Teplický Admir Ljevakovič jezdil po zadku. Tenhle zákrok na Tomislava Božiče z Dukly však přehnal. | foto: Karel Pešek, MAFRA

23 2015
Fotbalové Teplice ztratily definitivně šanci na poháry. Naději jim vzal pětibrankový příděl, který utrpěly na Dukle. Hosté vedli, ale domácí během čtyř minut skóre otočili a po přestávce přidali další tři zásahy. Navzdory vítězství 5:1 je kolo před koncem bez šance na Evropskou ligu i Dukla, lepší než šestá neskončí.

„Výkon u všech hráčů nebyl takový, jaký má být. Je to samozřejmě rána. Zápasy, které hráči v sezoně odehráli dobře, tohle všechno zhatilo, protože je tristní dostat tady pět gólů po takovém výkonu. Jsem zklamaný a musím si to nechat rozležet v hlavě,“ vyčítal teplický trenér Petr Rada.

Dukla zahrozila hned z úvodního výkopu a brankář Grigar vyrážel Přikrylovu střelu. Na druhé straně zase Kapolongo z úhlu napálil tyčku. Domácí v úvodu nevyužili další slibné šance, protože Čajič z voleje přestřelil a také Beauguelův pokus skončil vedle.

Ve čtrnácté minutě se dostaly Teplice do vedení, když se po rohovém kopu prosadil zblízka hlavou Kapolongo. Konžský útočník se v patnáctém utkání dočkal premiérového ligového zásahu.

Hráči Dukly v předchozích čtyřech kolech dali jediný gól a v koncovce se dlouho trápili i tentokrát.

Čajič z dálky těsně minul tyčku, ve 41. minutě už ale aktivnější Pražané vyrovnali, když rovněž z rohu skóroval hlavou obránce Polom. Teplice měly v obraně velké mezery a ještě těsně před pauzou otočil vývoj zápasu Berger po přihrávce od Karavajeva.

„Pokud bychom dvě branky do poločasu nedali, bylo by to určitě těžší. Vstřelené branky se okamžitě podepsaly na sebevědomí hráčů. Výsledkem toho byly další krásné góly v druhé půli, kdy nám nahrálo i to, že soupeř trošku musel hru otevřít,“ hodnotil domácí trenér Luboš Kozel.

Pět minut po změně stran mohli domácí navýšit vedení, jenže po závaru nedokázal Grigara překonat Karavajev a Berger po individuálním průniku minul. V 59. minutě už se Dukla dočkala třetí branky. Čajič vysunul Přikryla, který obstřelil Grigara. Útočník hostující ze Sparty dal za Duklu první gól.

Pražané trestali další chyby v teplické defenzivě a během 66. a 67. minuty přidali dvě branky. Povedenými střelami z dálky se prosadili bývalý bosenský hráč Teplic Čajič a podruhé Přikryl.

Dukla doma vyhrála potřetí za sebou a dosáhla nejvyššího ligového vítězství v sezoně, naopak Teplice utržily nejtěžší porážku v tomto ročníku.

Pro oba týmy platí stejné: příští sezonu poháry nebudou. „Fakt, že jsme neskončili čtvrtí nebo pátí, je jen ukazatel toho, že mužstvo třeba ještě výkonnost na poháry nemá,“ dodal Kozel.

Témata: Dukla, FK Teplice

5. FK Mladá Boleslav 15 8 3 4 26:16 27
8. Bohemians Praha 1905 15 5 3 7 15:22 18
9. FK Jablonec 15 4 5 6 23:25 17
10. Dukla Praha 15 4 4 7 19:19 16
11. FC Hradec Králové 15 5 1 9 17:26 16
12. 1. FC Slovácko 15 3 6 6 17:23 15
16. 1. FK Příbram 15 2 2 11 10:29 8