Juventus oplatil Janovu porážku, Zeman nevyhrál ani druhý zápas

AC Milán, ilustrační foto | foto: AP

22 2015
Juventus Turín v utkání 28. kola italské ligy porazil FC Janov 1:0, gólem o tom rozhodl nejlepší střelec týmu Tévez. Vítězové podevatenácté v řadě bodovali, v čele tabulky mají čtrnáctibodový náskok před AS Řím.

Juventus rozhodl v 25. minutě, argentinský kanonýr si pohrál s obranou hostů a parádní trefou pod břevno rozhodl o třetí ligové výhře Juventusu 1:0 za sebou. V závěru poločasu mohl druhý gól přidat Lichtsteiner, nastřelil ale pouze brankovou konstrukci.

Zdvojnásobit náskok se nepovedlo v druhém poločase Tévezovi ani z penalty, jeho pokus zneškodnil gólman Lamanna. Juventus v Serii A neprohrál od října, kdy nestačil venku právě na FC Janov.

AS Řím poslal v Ceseně do vedení v závěru prvního dějství De Rossi, jenž se trefil poprvé od října 2014, kdy rovněž rozvlnil síť Ceseny. Hosté pak spíše bránili těsné vedení a dočkali se tříbodového zisku po pěti zápasech bez výhry.

Lazio potvrdilo formu z posledních duelů a s Veronou vedlo už po poločase o dvě branky. Hned na začátku se hlavou prosadil Anderson a připsal si devátou branku v tomto ročníku Serie A, gól do šatny pak hostům z přímého kopu vstřelil Candreva. V druhé půli mohl dát třetí branku domácích Anderson, trefil však pouze břevno.

Neapol překvapivě pouze remizovala s Bergamem 1:1. V 72. minutě poslal hosty do vedení střídající Pinilla, přitom jeho tým byl od 55. minuty oslaben po vyloučení Gómeze. Domácí z přesilovky vytěžili alespoň vyrovnání, trefil se další střídající hráč Zapata. Neapol však začíná po čtvrtém zaváhání v řadě ztrácet v boji o Ligu mistrů, na třetí Lazio ztrácí už pět bodů.

Sampdoria si poradila s Interem a posunula se díky brance Edera z 65. minuty na čtvrté místo. Fiorentina na hřišti Udine remizovala 2:2, dvakrát se za ni trefil Gómez.

Nejdřív remíza, teď porážka. Trenér českého původu Zdeněk Zeman při své druhé misi v letošním ročníku italské ligy v Cagliari podlehl na hřišti AC Milán 1:3. Jeho tým tak zůstává v sestupovém pásmu.

Cagliari nejdřív po Zemanově příchodu remizovalo s Empoli, ve druhém uzkání nezískalo ani bod. Při porážce v Miláně český záložník Josef Hušbauer nenastoupil.

Výsledky 28. kola: Chievo - Palermo 1:0 (36. Paloschi), AC Milán - Cagliari 3:1 (22. a 78. z pen. Ménez, 50. Mexés - 47. Farias), Empoli - Sassuolo 3:1 (46. a 60. Saponara, 59. Mčedlidze - 49. vlastní Rugani), Juventus Turín - FC Janov 1:0 (25. Tévez), Cesena - AS Řím 0:1 (41. De Rossi), Lazio Řím - Hellas Verona 2:0 (4. Anderson, 45.+2 Candreva), Neapol - Bergamo 1:1 (89. Zapata - 72. Pinilla), Parma - FC Turín 0:2 (19. López, 73. Basha), Sampdoria Janov - Inter Milán 1:0 (65. Eder), Udine - Fiorentina 2:2 (15. Wagué, 62. Kone - 50. a 52. Gómez).