Liberec - Jablonec 1:1, drama v derby, v nastavení vyrovnal Mehanovič

13 2017
Liberečtí fotbalisté v podještědském derby mířili k vítězství, ale ve čtvrté minutě nastavení po nešikovném obranném zákroku Součka o něj přišli. Z poslední akce zápasu 28. kola vyrovnal akrobaticky střídající Mehanovič. Liberec tak rivalovi neoplatil podzimní porážku 0:3.
Aktualizujeme Vstoupit do diskuse

Liberec dal gól zkraje druhého poločasu, kdy se trefil záložník Breite. Hosté měli šance v první půli, ale útočník Doležal je nevyužil, jednou trefil břevno..

Jablonečtí v předchozích kolech bodovali na Slavii a proti Plzni a i tentokrát pro ně v prestižním duelu neprohráli.

„Neuhráli jsme tři body, protože jsme pokazili brejkové situace za stavu jedna nula pro nás. Poslední nákop a balon naslepo, propadly nám tam tři osobní souboje a krásný gól Mehanoviče. Vedeme 1:0 a necháme si dát branku ani ne v poslední vteřině,“ litoval liberecký trenér Jindřich Trpišovský.Už v sedmé minutě mohl otevřít skóre Doležal, ale zblízka trefil břevno. Gól Beneše nebyl uznán kvůli ofsajdu a poté opět aktivní Doležal ve skluzu o kousek přestřelil.

Domácí až okolo 30. minuty vyrovnali hru a vypracovali si první šance. Tvrdou ránu Breiteho však vyrazil gólman Hrubý a Souček z voleje těsně minul branku.

Liberci skvěle vyšel vstup do druhého poločasu. Ve 47. minutě Vůch našel v pokutovém území Breiteho, jenž se zbavil bránícího Beneše a ranou k tyči překonal Hrubého.

Diváci v dalších minutách neviděli žádný pohledný ofenzivní fotbal. Hrálo se spíš ve středu hřiště a oběma týmům chyběla přesnost. V jedné z mála šancí selhal domácí bek Mikula, který se dostal sám před jabloneckou branku, ale špatnou přihrávkou nenašel žádného spoluhráče.

Jablonec si nevytvořil žádný drtivý tlak, ale z poslední akce přece jen dokázal vyrovnat. Souček nešťastně odvrátil míč k Mehanovičovi, který ho pohotově dostal do branky. Liberečtí domácí ligovou neporazitelnost natáhli na jedenáct zápasů, Jablonec venku nezvítězil poosmé za sebou.

„Ve druhé půli jsme neměli tolik prostoru, bylo to vyrovnané a po naší chybě jsme dostali branku. Pak to byl vabank, nahoru dolů. Podařilo se nám vyrovnat v 94. minutě. Myslím, že ten bod je z naší strany úplně zasloužený, neboť jsme nebyli horším mužstvem,“ řekl jablonecký kouč Zdeněk Klucký.