Jablonec - Plzeň 2:2, hosté dvakrát srovnali, remíza dává Spartě titul

4 2014
Plzeňští fotbalisté se snažili zdramatizovat boj o titul, ale to se jim nepovedlo. V utkání 27. kola v Jablonci dvakrát prohrávali, dvakrát vyrovnali. Remíza 2:2 znamená, že obhájce titulu ztrácí na lídra devět bodů a už ho nemůže předstihnout.

Plzeň se mohla pokusit využít sobotního zaváhání Sparty v Teplicích, ale v Jablonci dvakrát prohrávala po gólech Kopice. Tecl s Hrošovským sice dokázali vždy srovnat, ale další šance nyní už bývalý mistr nevyužil.

"Nám trvalo trošku déle, než jsem se rozehráli, pak jsme v utkání dominovali. Pokud chceme vyhrávat, musíme proměňovat šance, které jsme měli. A některé byly stoprocentní. Bohužel jsme je neproměnili. Naštěstí jsme remizovali, protože se rozhodčí spletl v autu a Jablonec toho využil," poznamenal plzeňský trenér Dušan Uhrin mladší.

Oběma soupeřům už v podstatě o nic nešlo, a tak se hrálo poměrně otevřené ofenzivní utkání, ovšem delší dobu bez větších šancí.

Až v 27. minutě převzal na své polovině míč Kopic a vyrazil do rychlého brejku, který se rozhodl sám zakončit a přesnou střelou k tyči poslal Jablonec do vedení. Plzeň tak inkasovala poprvé po 395 minutách.

Vedení domácích však trvalo jen šest minut. Podhrotového hráče Plzně místo zraněného Koláře znovu hrál Ďuriš a opět potvrdil, že má velkou formu. Po Horváthově centru v těžké pozici hlavičkoval do tyče a Tecl z dorážky vyrovnal. Byl to jeho jubilejní 10. ligový gól v tomto ročníku.

Ještě do poločasu se mohl prosadit Jablonský, ale neprostřelil Kozáčika. Na druhé straně zase Petržela chtěl využít vyběhnutí brankáře Špita, avšak lob poslal mimo.

Jablonec si hned v úvodu druhé půle vytvořil velkou šanci, když se po sklepnutí Doležala ocitl sám před Kozáčikem Čížek, ale slovenský brankář si počkal a soupeřovu nepříliš důraznou střelu lapil do rukavic.

Jablonec - Plzeň 2:2

Pak se v zahazování šancí předháněli hosté. Teclovu střelu reflexivně vykopl Špit a následnou dorážku poslal Hořava vysoko nad. Neuspěl ani střídající Wágner, který se dostal do dvou slibných šancí.

Zmaru hostů v koncovce využil Jablonec, když Hubníkův centr usměrnil do branky v akrobatické pozici Kopic. Plzeň však odmítla první prohru od duelu se Spartou a dvě minuty před koncem vyrovnala, když Hrošovského střela skončila v brance i za přispění Kubistovy teče.

"Když jsme ve středu na Spartě vypadli z poháru, tak jsem byl zvědavý, zvládneme další těžké utkání.  Myslím si, že jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem, chtěli jsme vyhrát, nepovedlo se," řekl jablonecký trenér Roman Skuhravý."

1. SK Slavia Praha 30 20 9 1 65:22 69
2. FC Viktoria Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. AC Sparta Praha 30 16 9 5 47:26 57
4. FK Mladá Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5. FK Teplice 30 13 9 8 38:25 48
6. Fastav Zlín 30 11 8 11 34:35 41
7. Dukla Praha 30 11 7 12 39:35 40
8. FK Jablonec 30 9 12 9 43:38 39