Juventus zvítězil v Miláně a zvýšil náskok. Rabušic už hrál za Hellas

Fotbalisté Juventusu Turín slaví gól. | foto: AP

2 2014
Juventus Turín je na nejlepší cestě získat třetí titul v italské lize za sebou. V 26. kole vyhrál na AC Milán 2:0 a náskok v čele tabulky zvýšil na jedenáct bodů. Druhý AS Řím, který má odložený duel s Parmou k dobru, totiž remizoval s Interem.

V Miláně se obhájce titulu dostal do vedení minutu před přestávkou. Na konci kombinační akce byl Fernando Llorente, který zužitkoval přízemní centr Stephana Lichtsteinera.

Po změně stran pak svou střelu z 20 metrů odrazil od břevna do branky Carlos Tévez a potvrdil tak výhru Juventusu. Třicetiletý Argentinec zaznamenal patnáctou trefu v sezoně, v posledních čtyřech zápasech skóroval čtyřikrát.

AS Řím remizoval s Interem Milán 0:0. V prvním poločase mohl jít do vedení Inter, hlavička Argentince Rodriga Palacia ve dvacáté minutě však mířila těsně nad branku. Šance domácích přišly až po změně stran. Krátce po hodině hry se mohl prosadit reprezentant Pobřeží slonoviny Gervinho, ale jeho pokus na poslední chvíli skluzem zneškodnil obránce Rolando.

O osm minut později pak dělovku Miralema Pjaniče vytěsnil mimo tři tyče gólman Samir Handanovič. Tým z hlavního města má na třetí Neapol náskok sedmi bodů, Inter zůstává na pátém místě, které zajišťuje postup do Evropské ligy.

Catania s Jaroslavem Plašilem v základní sestavě prohrála na hřišti FC Janov 0:2 a zůstala na předposledním místě tabulky. Plašil, který se právě kvůli absencím v předchozích ligových duelech nedostal do nominace reprezentačního trenéra Pavla Vrby na přátelské utkání s Norskem, nastoupil od první minuty po měsíci a půl. Naposledy se v základu objevil v polovině ledna v domácím zápasu s Fiorentinou.

Ani jeho start v utkání s Janovem však Catanii k bodům nepomohl a po druhé prohře za sebou setrvává tým v sestupovém pásmu. Skóre po čtvrthodině hry otevřel obránce Luca Antonelli, který je s třemi brankami druhým nejlepším střelcem Janova v sezoně.

Další komplikace pro hosty přišla šest minut před přestávkou, když po druhé žluté kartě během čtrnácti minut zamířil do kabin obránce Giuseppe Bellusci. Plašil vystřídal v 65. minutě a za dalších dvacet minut pak domácí potvrdili zisk tří bodů díky trefě záložníka Stefana Sturara, pro nějž to byla premiérová branka v italské lize.

Premiéru v italské lize i za svůj nový klub Hellas Verona si odbyl český útočník Michael Rabušic. Proti Boloni nastoupil v základní sestavě, gól nedal a v 63. minutě byl střídán. Duel nakonec skončill 0:0.

Výsledky 26. kola: AS Řím - Inter Milán 0:0, Cagliari - Udine 3:0 (18. Ibarbo, 81. Vecino, 89. Ibraimi), Bergamo - Chievo 2:1 (21. Carmona, 85. Cigarini - 72. Dainelli), FC Janov - Catania 2:0 (14. Antonelli, 85. Sturaro), FC Turín - Sampdoria Janov 0:2 (7. Okaka, 79. Gabbiadini), Hellas Verona - Boloňa 0:0, Sassuolo - Parma 0:1 (2. Parolo), Livorno - Neapol 1:1 (39. vlastní Reina - 32. Mertens z pen.), AC Milán - Juventus Turín 0:2 (44. Llorente, 68. Tévez), Fiorentina - Lazio Řím 0:1 (5. Cana)..