Jablonec - Slavia 2:1, hosté prohráli pošesté ze sedmi zápasů

Jablonecký Ján Greguš (vlevo) a Simon Deli ze Slavie. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

25 2015
Slávističtí fotbalisté potvrdili, že na jaře mají s posledními Budějovicemi nejhorší formu i výsledky. V 25. kola první ligy podle očekávání podlehli na hřišti třetího Jablonce 1:2, což byla jejich šestá porážka z posledních sedmi zápasů. A ještě budou mít starosti se záchranou.

Jablonec naopak potvrdil solidní jaro, napravil minulou porážku na Dukle a dál se tlačí na druhou Spartu. Výhrou nad Slavii si zajistil minimálně třetí příčku a kvalifikaci o Evropskou ligu.

Nad Slavii domácí brzy vedli gólem obránce Nováka, který dal svůj desátý ligový gól sezony. Za Slavii srovnal také její nejlepší kanonýr, Škoda se trefil popátnácté a ve střelecké tabulce se odpoutal od sparťana Lafaty.

O výhře Jablonce rozhodl reprezentační záložník Pospíšil po hodině hry, na jeho ránu z vápna Berkovec nedosáhl.

„Po slávistickém gólu mi přišlo, jako bychom trošku znervózněli. Zbytečnými ztrátami jsme Slavii nabízeli kontry, ve kterých byla velmi silná. Naštěstí jsme nějaké šance přečkali a ve druhém poločase už byl zápas z naší strany mnohem lepší,“ poznamenal jablonecký trenér Jaroslav Šilhavý.

Slávisté nastoupili bez stále zraněných opor Latky se Zmrhalem a začali nejhůře, jak mohli. Po centru ze strany nechali ve vlastním vápně u zadní tyče volného obránce Nováka a ten střelou z první k tyči už ve čtvrté minutě otevřel skóre.

Hosty ale inkasovaná branka nijak neotřásla a už za sedm minut srovnali. Na rohový kop si naskočil Škoda a přesnou hlavičkou k tyči překonal Hrubého. Jablonec na jaře doma inkasoval vůbec první branku.

Slavia v dalších minutách potvrzovala, že se jí lépe hraje proti papírově silnějším týmům. Po půlhodině mohl otočit stav Piták, který byl proti svému bývalému klubu viditelně nažhavený, ale z dobré pozice přestřelil. Severočeši pak v závěru poločasu zahrozili z rohu, po němž Pernica hlavičkoval těsně nad.

Po změně stran začal aktivně Jablonec, ale Novák z úhlu míč do sítě neprotlačil a podruhé v utkání neskóroval. Domácí se tak dočkali vedoucí trefy až v 62. minutě, kdy z hranice vápna napřáhl Pospíšil a jeho křížná střela zapadla k tyči.

Za dvě minuty doklepl balon do odkryté branky Kopic, ale gól zřejmě kvůli předešlému faulu neplatil. Jablonečtí se neprosadili ani z další šance, když osamocený Doležal hlavičkoval mimo. Slavia se v závěru snažila o vyrovnání, ale k vážnější šanci se vůbec nedostala.

„V první půli jsme byli lepším týmem. Bohužel šance, které jsme měli, jsme neproměnili, a to byl rozhodující moment utkání. V druhém poločase domácí přidali, měli větší kvalitu s míčem a nás brzdila nepřesnost. Nakonec rozhodla individuální akce Pospíšila. Domácí byli produktivnější a kvůli tomu zvítězili,“ řekl slávistický trenér Miroslav Beránek.