Real Madrid doma zaváhal, Barcelona se dotáhla na dva body

Cristiano Ronaldo (vpravo) z Realu Madrid je na sebe naštvaný, zahodil gólovou šanci proti Villarreal. | foto: AP

1 2015
Jeden gól z penalty, hromada střel i několik zahozených šancí. Cristiano Ronaldo nedovedl Real Madrid k vítězství, lídr tabulky v 25. kole španělské ligy jen remizoval s Villarrealem 1:1 a Barcelona se po výhře 3:1 v Granadě dotáhla na pouhé dva body.

Real Madrid nesehrál vydařený zápas, byť byl divácky atraktivní. V ofenzívě byl vidět jen Ronaldo a defenzíva udělala spoustu chyb. Nebýt Casillase, Villarreal by nejspíš získal víc než jen bod za remízu.

Největší šanci prvního poločasu měl Villarreal, Morenovo zakončení z malého vápna ale zastavil Casillas a při dorážce Moisése Gómeze mu na brankové čáře pomohl Carvajal.

Real šel do vedení krátce po půli, kdy Ronaldo, nabíhající na střílený centr, povalil deset metrů od brány Bailly a sám postižený penaltu proměnil. Byl to jeho 30. ligový gól v letošním ročníku, ale vítězný nebyl. Soupeř totiž o chvíli později vyrovnal střelou z hranice vápna.

V zoufalém náporu pak hosté měli z brejků dvě velké šance. I Real mohl skórovat, ale buď dobře zasáhl gólman Asenjo nebo obránci. Poslední možnost měli domácí v nastavení, ale po centru Marcella hlavičkoval Ronaldo nad.

To Barcelona už za se vítězí, po výhře v týdnu v osmifinále Ligy mistrů na hřišti Manchesteru City zvládla i duel ve španělské lize. Napravila tak minulé ligové zaváhání, kdy doma padla s Málagou.

Barcelonu poslal do vedení v 25. minutě střelou zblízka Rakitič, který krátce po půli přihrál na gól Suárezovi. Ten se trefil dvakrát v týdnu v Manchesteru.

Pak sice domácí snížili, ale naději na remízu jim v 70. minutě vzal Messi, kterému před prázdnou bránu přihrál Suárez.  Bylo to je 27. ligový gól.

Přitom ještě v závěru podzimu měl Ronaldo víc branek, než Messi a jeho hvězdný parťák Neymar dohromady.

Pátá Sevilla byla proti mistrovskému Atlétiku Madrid výrazně lepším týmem, gólově to ale nepotvrdila. Nejblíže brance byl Vitolo, který v první půli trefil tyč.

I v druhém poločase byli domácí lepším týmem, jenže buď naráželi na skvělého Moyu v brance Atlética, nebo na své nepřesné zakončení. A když se z několika protiútoků neprosadil ani střídající Torres na druhé straně, skončil zápas bez gólů.

Čtyřmi brankami během patnácti minut se blýskl útočník Vallecana Alberto Bueno, který rozhodl o výhře 4:2 nad Levante. Šestadvacetiletý odchovanec Realu Madrid své mimořádné přestavení začal ve 23. minutě a skončil ještě před pauzou.

Výsledky 25. kola: Granada - Barcelona 1:3 (53. Rico z penalty - 25. Rakitič, 49. Suárez, 70. Messi), Vallecano - Levante 4:2 (23., 32., 33. a 38. Bueno - 13. Víctor, 85. Uche), Espaňol Barcelona - Córdoba 1:0 (43. Abraham), Almería - La Coruňa 0:0, Málaga - Getafe 3:2 (10. Juanmi, 57. Darder, 68. Horta - 55. a 76. Vazquez), Valencie - San Sebastian 2:0 (53. a 56. Piatti), Eibar - Bilbao 0:1 (36. Gurpegi), Sevilla - Atlético Madrid 0:0, Real Madrid - Villarreal 1:1 (52. Ronaldo z pen. - 64. Moreno), Vigo - Elche 1:1 (61. Krohn-Dehli - 88. Lombán z pen.).