Dortmund boj o titul nezdramatizoval, Gebre Selassie slavil gól i výhru

Arturo Vidal z Bayernu Mnichov (vlevo) spálil šanci v duelu s Dortmundem. | foto: AP

6 2016
Rozdíl mezi prvním a druhým týmem německé bundesligy zůstal pětibodový, ve šlágru 25. kola Dortmund totiž nedokázal Bayernu Mnichov dát gól a duel skončil bezbrankovou remízou. Český obránce Theodor Gebre Selassie dal první ligový gól sezony, na další branku přihrál a i díky němu Brémy v důležitém utkání zdolaly Hannover 4:1. Naopak jeho krajan Pavel Kadeřábek z Hoffenheimu musel ve Stuttgartu strávit debakl 1:5.

Ačkoliv se v Dortmundu hrál atraktivní a ofenzivní zápas, branka nepadla. V souboji Borussie s Bayernem se to stalo poprvé od roku 2007 a po 25 soutěžních zápasech.

Šance přitom měly oba týmy. V prvním poločase byl nebezpečnější Dortmund, Neuer nejprve musel likvidovat tvrdou střelu Aubameyanga, Durma o chvíli později z pravé strany vápna střílel těsně do boční sítě. Na druhé straně byl nejblíže brance Costa, který běžel téměř od poloviny hřiště sám, ale Bürkiho v brance Dortmundu nepřekonal.

Po přestávce nejprve opět zahrozil z rychlého protiútoku Aubemayang, ale ani na druhý pokus na Neuera nevyzrál. Největší šanci měl v 64. minutě Arturo Vidal, jehož tvrdou ránu z 10 metrů vyrazil Bürki na břevno. V závěru ještě hlavičkoval osamocený Ramos pouze vedle branky Bayernu.

Gebre Selassie je Kadeřábkovým konkurentem na pozici pravého obránce v národním mužstvu, jejich kluby jsou rivalové v boji o záchranu v bundeslize.

Ale zatímco Brémy i díky Gebre Selassiemu z pásma sestupu unikají, Hoffenheim se tam dál plácá. Nenavázal na předchozí vydařené výsledky, během nichž ze čtyř zápasů získal sedm bodů, a ve Stutgartu vyhořel. A na záchranu už významně ztrácí.

Gebre Selassie se prosadil v 56. minutě, kdy zvýšil na 3:1. Bývalý obránce Liberce, Slavie nebo Jihlavy si ve vápně narazil s Pizarrem a poslal míč krásně do horního rohu branky. Český reprezentant naposled skóroval v posledním kole loňského ročníku. Gebre Selassie se podílel i na čtvrtém gólu Werderu, po jeho centru se trefil Zlatko Junuzovic.

O první hattrick hráče Augsburgu v historii bundesligy se postaral korejský útočník Ku Ča-čchol. Po jeho třech gólech bavorský celek vedl nad Leverkusenem už 3:0, jenže hosté nakonec po penaltě Hakana Calhanoglua z nastaveného času vyrovnali na 3:3.

Výsledky 25. kola: Dortmund - Bayern Mnichov 0:0, Augsburg - Leverkusen 3:3 (5., 44. a 58. Ku Ča-čchol - 61. Bellarabi, 80. vlastní Verhaegh, 90.+2 Calhanoglu), Brémy - Hannover 4:1 (18. Bartels, 26. Pizarro, 56. Gebre Selassie, 67. Junuzovic - 45. Karaman), Eintracht Frankfurt - Ingolstadt 1:1 (69. Russ - 8. Hartmann z pen.), Kolín nad Rýnem - Schalke 1:3 (33. Bittencourt - 2. Huntelaar, 23. Meyer, 76. Di Santo), Stuttgart - Hoffenheim 5:1 (5. a 51. Niedermeier, 42. Rupp, 78. Kostič, 83. Werner - 73. Kramarič), Wolfsburg - Mönchengladbach 2:1 (15. Draxler, 17. Kruse - 23. Raffael), Mohuč - Darmstadt 0:0, Hamburk - Hertha Berlín 2:0 (58. a 75. Müller).