Dejte jí už pohár. Paříž smetla dalšího soupeře a vede o 24 bodů

PAŘÍŽSKÁ RADOST Blaise Matuidi (zleva), Lucas, Thiago Motta a Zlatan Ibrahimovic z Paris St. Germain slaví gól. | foto: Reuters

24 2016
Šesté vítězství za sebou, patnácté z posledních šestnácti zápasů. Paris St. Germain bude ve Francii už brzy slavit další titul. Ve 22. kole porazil dosud čtvrté Angers 5:1 a neúplnou tabulku vede o čtyřiadvacet bodů.

Před 46 tisíci diváky v Parku princů se na první gól čekalo až do 32. minuty, než se trefil Zlatan Ibrahimovic. Pro švédského útočníka to byl sedmnáctý gól sezony, v tabulce střelců je první o pět branek před Michy Batshuayiem z Marseille.

Druhý gól obhájce trofeje dal ještě do půle Moura, krátce po přestávce zvýšil Van de Wiel na 3:0. Pak přišla chvíle hostů, ale vzápětí je dvěma góly zchladil Ángel di María.

Je takřka jisté, že pařížský klub ovládne ligu počtvrté za sebou, loni ji vyhrál jen o osm bodů před Lyonem se ziskem 83 bodů. Letos jich šestnáct kol před koncem nasbíral už šedesát.

Výsledky 22. kola: Paris St. Germain - Angers 5:1 (32. Ibrahimovic, 40. Moura, 54. Van de Wiel, 63. a 66. Ángel di Mária - 59. Capelle), Rennes - GFC Ajaccio 1:0 (90.+1. Roderic Filippi vlastní), Guingamp - Bastia 1:0 (90.+4 Giresse z pen.), Lille - Troyes 1:3 (15. Boufal z pen. - 77. a 80. Cabot, 86. Pi), Montpellier - Caen 1:2 (23. Bensebaini - 40. Rodelin, 52. Delort), Nantes - Bordeaux 2:2 (1. Sigthórsson, 30. Bedoya - 84. Diabaté, 90.+1 vlastní Cana), Nice - Lorient 2:1 (35. Ben Arfa, 44. Koziello - 23. Jouffre), Monako - Toulouse 4:0 (28. Silva, 36. Coentrao, 70. Carrillo, 90.+3 Costa), Remeš - St. Etienne 1:1 (89. Mandi - 60. Bahebeck), Lyon - Marseille 1:1 (79. Tolisso - 64. Cabella).