Ronaldo bez gólu, Real Madrid bez výhry a Barcelona se mu vzdaluje

Cristiano Ronaldo z Realu Madrid a Pezzella (vpravo) z Betisu Sevilla sledují míč. | foto: AP

25 2016
Real Madrid zase dopřál radost Barceloně. V 21. kole španělské ligy remizoval na Betisu Sevilla 1:1 a na rivala ztrácí už čtyři body. Navíc Barcelona, která vyhrála v Málaze 2:1, má duel v Gijónu k dobru a už je první, byť o skóre. Dosud vedoucí Atlético Madrid totiž hrálo se Sevillou 0:0.

Real Madrid neumí vyhrávat venku, naposled všechny body na hřišti soupeře získal v listopadu v Eibaru. Od té doby podlehl ve Villarrealu a remizoval ve Valencii. Právě po ztrátě ve Valencii vedení klubu odvolalo trenéra Beníteze.

Jeho nástupce Zinedine Zidane začal dvěma vysokými výhrami doma, ale jeho první duel na hřišti soupeře se rovněž nepovedl.

Tabulka střelců

1. Luis Suárez (Barcelona) 18 gólů
2. Karim Benzema (Real) 17 gólů
3. a 4. Neymar (Barcelona), Cristiano Ronaldo (Real) 16 gólů
5. až 6. Gareth Bale (Real), Aritz Aduriz (Athletic Bilbao) 13 gólů
7. až 10. Antoine Griezmann (Atletico Madrid), Lucas (La Coruňa), Borja Baston (Eibar), Imanol Agirretxe (Real Sociedad) 12 gólů
11. až 12. Lionel Messi (Barcelona), Kevin Gameiro (Sevilla) 11 gólů

Real prohrával od 7. minuty, jeho snaha vedla jen k jediné brance, kterou dal v 71. minutě Benzema. V sestavě chyběl Gareth Bale

Cristiano Ronaldo ve čtvrtém z posledních sedmi duelů neskóroval. Z toho třikrát Real zápas nevyhrál - ve Villarrealu, Valencii a na Betisu.

Barcelona se v Málaze, která nejednou dokázala potrápit favority, musela obejít bez Neymara. Brazilský útočník na předzápasovém tréninku utrpěl svalové zranění.

V sestavě ho nahradil Munir El Haddadi, dvacetiletý rodák z Madridu, potomek marockého otce, se prosadil už po minutě zápasu po přihrávce Suáreze.

Málaga po půlhodině vyrovnala, ale krátce po půli už zase vedla Barcelona. Messi, nejlepší fotbalista světa loňského roku, dal 11. góly sezony ve svém 16. ligovém utkání. Trefil se z voleje po centru Adriana. A byl to vítězný gól.

Barcelona má stále duel 16. dějství v Gijónu k dobru.

Brankář Atlética Jan Oblak v pátém utkání za sebou udržel čisté konto a jeho tým se pyšní suverénně nejlepší obranou v La Lize, když v 21 zápasech inkasoval pouze osm gólů.

Příliš velkých šancí diváci na stadionu Vicente Calderóna neviděli, nejblíže gólu byl v 53. minutě domácí útočník Griezmann, který po Cokeho centru hlavou trefil tyč. Atlético nevyužilo ani půlhodinovou přesilovku po vyloučení Vitola, hosty několikrát podržel brankář Rico.

Výsledky 21. kola: Málaga - Barcelona 1:2 (32. Juanpi - 2. Munir El Haddadi, 52. Messi), Sporting Gijón - San Sebastian 5:1 (1. Carmona, 9. Dani Ndi, 44., 53. a 81. Sanabria - 37. Vela), Espaňol Barcelona - Villarreal 2:2 (4. Caicedo, 40. Moreno - 24. Manu Trigueros, 89. Musacchio), Granada - Getafe 3:2 (27. Fran Rico, 36. El-Arabi, 77. Rochina - 71. Ščepovič, 74. Moi Gómez), Vallecano - Vigo 3:0 (21. Miku, 26. Tito, 36. Jozabed), Bilbao - Eibar 5:2 (12. a 52. Aduriz, 27. Merino, 40. Laporte, 80. vlastní Dos Santos - 4. a 50. z pen. Bastón), Atlético Madrid - Sevilla 0:0, La Coruňa - Valencie 1:1 (27. Pérez - 90.+3 Negredo), Levante - Las Palmas 3:2 (25. a 63. Morales, 47. Deyverson - 49. a 66. Willian José).