Brno - Slavia 3:0, zranění Škody a pak debakl za tři góly po půli

Brno - Slavia, ilustrační foto | foto: Anna Vavríková, MAFRA

22 2015
Slávističtí fotbalisté po nadějném vstupu do jara sbírají v poslední době samé porážky. V utkání 21. kola v Brně dokonce utrpěli debakl 0:3 a klesli na dvanáctou příčku. Vítězové rozhodli v úvodu druhé půle, kdy se trefili Pašek a Čtvrtníček, v závěru slávisty dorazil Sýkora.

Po nešetrném zákroku stopera Schustera musel po dvaceti minutách odstoupit útočník Škoda. Zranění nejlepšího střelce ligy předznamenalo pro Slavii zlý den. Byla to třetí porážka za sebou.

Slavia na jaře porazila jen poslední Liberec a fanoušci věštili na útok na poháry. Pak tým ještě dvakrát dotáhl manko proti Teplicím a remizoval 2:2. Odložený duel Plzně jako by mužstvo rozhodil: podlehla doma Mladé Boleslavi 3:4, ačkoli vedla 2:0 a 3:2. V dohrávce nestačila na Plzeň (0:1) a teď padla i v Brně.

„Zranění Škody náš výkon ovlivnilo, ale nechci se na to vymlouvat. Náš výkon byl slabý. Za celé utkání jsme měli jednu střeleckou možnost. V prvním poločase byla hra plná osobních soubojů a z naší strany se spoustou nepřesností. Po prvním obdrženém gólu jsme se zhroutili. Nevyhrávali jsme souboje na zemi ani ve vzduchu. I když jsme střídali a snažili se něco se zápasem udělat, tak se nám to nedařilo,“ láteřil slávistický trenér Miroslav Beránek.

Zbrojovka před týdnem zvítězila v Teplicích a po dalším výhře se posunula do středu tabulky. Přitom do jara vstupovala ze čtrnácté příčky a jen bod od sestupu. Navíc hned doma podlehla Dukle.

„V prvním poločase se v našem výkonu projevovala nervozita, měli jsme hodně zbytečných ztrát míčů. Pak jsme si řekli, že musíme utkání zlomit. Hráči si pokyny vzali k srdci a výkon už byl podle našich představ. Vytvářeli jsme si šance, soupeře jsme do ničeho nepustili. Naše vítězství bylo zasloužené,“ řekl brněnský trenér Václav Kotal.

V sestavě Zbrojovky kromě nemocného Zavadila chyběl i zraněný útočník Moukanza, kterého nahradil na hrotu Čtvrtníček. V chladném počasí v prvním poločase fotbal mnoho krásy nepobral. Ani jeden tým se nedostal k přesné střele na branku, akce končily převážně už před hranicí pokutového území.

Slavia hrála hodně opatrněm, z mírné územní převahy domácí mnoho nevytěžili. Zahrozili pouze ve 35. minutě, kdy Sýkorova střela těsně minula branku.

Po změně stran Brňané zvýšili své úsilí a z tlaku se jim podařilo vstřelit v 51. minutě branku. Sýkora prošel po pravé straně a přes Zoubeleho se dostal míč až k Paškovi. Jeho střelu ještě přizvedl stoper Bílek a brankář Berkovec už nestačil na změnu směru míče reagovat.

Hosté po inkasovaném gólu otevřeli hru, jejich útočná snaha ale končila na nepřesných přihrávkách. Domácí se naopak dostávali mnohem častěji k zakončení. V 65. minutě našel Malík kolmou přihrávkou nabíhajícího Čtvrtníčka, který přesnou střelou k tyči přidal druhou branku.

Brňané hráli dál aktivně a hostující brankář Berkovec musel zasahovat proti střelám Malíka a Zoubeleho. Minutu před koncem už jej ovšem překonal Sýkora a stvrdil jasnou výhru Zbrojovky. Ta v posledních čtyřech vzájemných ligových zápasech se Slavií neprohrála a získala v nich deset bodů.