Barcelona dala šest gólů. To Real se trápil a Ronaldo byl vyloučen

Gólová radost fotbalistů Barcelony v utkání s Elche | foto: AP

26 2015
Jeden si došel pro výhru lehkým krokem a dal šest gólů. Druhý se trápil a spasila ho až penalta v závěru. Rozdílně zvládali zápasy Barcelona a Real Madrid ve 20. kole španělské ligy, přesto oba získaly tři body. Tabulku dál vede Real, který má ještě duel se Sevillou k dobru. Ta v souboji o čtvrtou příčku podlehla ve Valencii 1:3.

Barcelona potřetí během pár dnů narazila na Elche. V osmifinále Královského poháru vyhrála 5:0 a 4:0. V lize to bylo 6:0 na hřišti soupeře.

Přitom dlouho to na jednoznačnou záležitost nevypadalo. Sedmnáctý tým tabulky začal svižně, nebojácně, ale nadějné příležitosti k úspěšnému zakončení nedotáhl.

První gól dala Barcelona až v 35. minutě, po odpískání přímého kopu se domácí rovnali ve zdi, když Messi rychle rozehrál a překvapení domácí nechali volného stopera Piquého. Do druhé půle nastoupili domácí opět s velkým odhodláním, ale všechnu snahu zmařil faul ve vápně, penalta a druhý gól Barcelony. Dál už to byla exhibice, především Neymar s Messim si zápas proti zdeptanému protivníkovi užívali.

To Córdoba proti Realu vydržela v tom, co Elche jen v úvodu, celé utkání. A favorit málem během ledna podruhé ztratil.

Nepříjemný houževnatý soupeř, dlouho nepříznivý stav, červená karta pro Cristiana Ronalda. Přesto to Real zvládl. Rozhodující gól na 2:1 dal dvě minuty před koncem Bale z penalty.

Čtrnáctý tým tabulky lídra zaskočil už po dvou minutách, kdy šel do vedení také z pokutového kopu. Ten se pískal za ruku Sergia Ramose, kterého trefila střela soupeře. Ve 27. minutě po rohu vyrovnal dorážkou Benzema.

Domácí měli překvapivě několik nadějných možností, trefili břevno. Osm minut před koncem Ronaldo neustál provokace obránce Edimara a nakopl ho zezadu pod koleno. Edimar se pak tetrálně chytil za obličej a svíjel se na zemi. Sudí správně Ronalda vyloučil bez předchozího napomenutí a za pár minut zase správně odpískal penaltu.

Bale střílel z přímého kopu, Cartabia ve zdi vyskočil a ve chvíli, kdy měl ruku nad úrovní hlavy, ho míč trefil do předloktí. Jelikož stál ve vápně, nic jiného než penalta následovat nemohlo. Bale ji proměnil a závěr už si Real pohlídal.

Třetí Atlético Madrid v městském derby zdolalo Rayo Vallecano 3:1.  Ve 12. minutě po kiksu hostující Zé Castra zakončil brejk Griezmann.

O deset minut později vyslal Mandžukič povedený pas za obranu a Griezmann vstřelil desátý gól . Hosté ještě do přestávky snížili, ze střední vzdálenosti se trefil  kapitán Roberto Trashorras.

Znovu do dvoubrankového vedení dostal domácí v druhém poločase nešťastným vlastním gólem Manucho. Griezmann mohl v závěru zkompletovat hattrick, ale po sólu mířil do tyče.

Výsledky 20. kola: Córdoba - Real Madrid 1:2 (3. Ghilas z pen. - 27. Benzema, 89. Bale z pen.). Elche - FC Barcelona 0:6 (55. z pen. a 88. Messi, 69. a 71. Neymar, 35. Piqué, 90.+3 Pedro), Atlético Madrid - Vallecano 3:1 (12. a 22. Griezmann, 56. vlastní Manucho - 35. Trashorras), San Sebastian - Eibar 1:0 (55. Prieto), Villarreal - Levante 1:0 (56. Vietto), La Coruňa - Granada 2:2 (34. Rodríguez, 38. Lucas - 7. Piti, 83. Ibáňez), Bilbao - Málaga 1:1 (70. San José - 78. Javi Guerra), Valencie - Sevilla 3:1 (18. z pen. a 33. Parejo, 56. Fuego - 37. Bacca z pen.), Getafe - Vigo 2:1 (19. Vázquez, 85. Sarabia - 15. Charles).