Boleslav - Dukla 1:0, vítězové se přiblížili třetí příčce, rozhodl Ščuk

17 2014
Nehezký zápas rozhodla krásná akce. Fotbalisté Mladé Boleslavi tak v dohrávce 20. kola první ligy porazili pražskou Duklu 1:0 a posunuli se před Liberec na čtvrtou příčku. Jediným střelcem byl sedm minut před koncem záložník Ščuk.

Dukla, která po prvním jarním kole byla třetí, prohrála potřetí za sebou a pohárová příčka se jí vzdaluje. Naopak vítězové se Teplicím, kterým bronz zatím patří, přiblížili na jediný bod. A za týden hrají právě na severu Čech.

"Pro nás důležité vítězství, nerodilo se lehce a stálo nás spoustu sil," řekl boleslavský trenér Karel Jarolím.

Podprůměrný zápas plný nepřesností, zkažených přihrávek a faulů rozhodla snad jediná povedená akce.

Boleslavský kapitán Jarolím uvolnil překvapivou přihrávkou mezi obránce střídajícího Šultése. Ten z levé strany pokutového území poslal křižný pas podél brány, na zadní tyči ve skluzu skóroval Ščuk. Byl to jeho sedmý gól sezony.

Boleslav měla téměř celý zápas převahu, byla aktivnější, ale do šancí se tlačila hodně obtížně. Pár nadějných možností pokazila. Nešpor zblízka trefil tyč, Koreš střílel do brankáře.

"V první půli jsme si vytvořili pár situací, kdy jsme se měli prosadit gólově. Po přestávce jsme trochu ztráceli  půdu pod nohama, ale pomohli nám střídající hráči," poznamenal Jarolím.

Hosté se v ofenzívě neprosazovali téměř vůbec. Příležitost měl jen Engelmann v druhé půli, ale po pasu Marka Hanouska vystřelil zbrkle a nepřesně. Podobně dopadl v první půli Hlinka, který z 15 metrů střílel nad.

"Po dvou porážkách jsme chtěli vyjít z obrany, ale dopředu jsme  nehráli dobře. Když jsme se po přestávce trochu zlepšili a zdálo se, že přebíráme iniciativu, tak jsme inkasovali," posteskl si hostující kouč Luboš Kozel.

5. FK Mladá Boleslav 15 8 3 4 26:16 27
8. Bohemians Praha 1905 15 5 3 7 15:22 18
9. FK Jablonec 15 4 5 6 23:25 17
10. Dukla Praha 15 4 4 7 19:19 16
11. FC Hradec Králové 15 5 1 9 17:26 16
12. 1. FC Slovácko 15 3 6 6 17:23 15
16. 1. FK Příbram 15 2 2 11 10:29 8