Slavia nasázela Chomutovu sedm gólů, Teplice z poháru vypadly

Teplický Štěpán Vachoušek v souboji s jedním s varnsdorfských hráčů. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

28 2013
V zápase fotbalistů Slavie znovu padlo sedm gólů. Tentokrát je však nasázeli slávisté, ve 2. kole Poháru České pošty zdolali 7:0 třetiligový Chomutov na jeho hřišti. Naopak Teplice, které před týdnem slávisty sedmi góly zostudily v lize, podlehly 0:2 ve Varnsdorfu a jako první prvoligový tým ze soutěže vypadly.

Chomutov - Slavia 0:7

Pražané navázali na ligovou výhru 1:0 ve Znojmě a pokud porazí ještě Jihlavu, vyhnou se hrozící pokutě půl milionu korun.

Už v úvodní půlhodině zařídili Slavii dvoubrankové vedení obránce Bortel se záložníkem Hurkou. Po změně stran skórovali ještě kapitán Kisel a podruhé v zápase Hurka. Během osmnácti minut se pak dvakrát trefil také útočník Škutka a v 86. minutě uzavřel skóre Koreš.

Branky: 13. Bortel, 30. Hurka, 48. Kisel, 60. Hurka, 64. Škutka, 82. Škutka, 86. Koreš.
Slavia: Rakovan - Dostál (51. Nitrianský), Kolařík, Bortel, Čonka - Koreš, Zmrhal, Kisel (61. Fenin), Gecov (46. Petrák), Hurka - Škutka.

Varnsdorf - Teplice 2:0

Utkání rozhodl v rozmezí patnácti minut druhého poločasu dvěma góly Jiří Schubert.

Teplice nepotvrdily výborný vstup do ligy, v níž mimo jiné deklasovaly Slavii v pražském Edenu 7:0 a v tabulce jsou bez porážky na čtvrtém místě.

V základní sestavě hostů nastoupilo na hřišti severočeského rivala pouze pět hráčů z posledního vítězného utkání s Jihlavou (4:2).

Tepličtí v úvodu své šance nevyužili, za což je v druhé půli aktuálně jedenáctý tým Fotbalové národní ligy potrestal. Hrdinou zápasu se stal útočník Schubert, který přišel do druhého poločasu, hned v 51. minutě otevřel skóre a za čtvrt hodiny pojistil vedení Varnsdorfu. Hosté ani přes závěrečný tlak porážku neodvrátili a mohou se soustředit pouze na ligu.

Branky: 51. a 64. Schubert.
Sestava Teplic: Grigar - Krátký, Jablonský, Kaufman, Krob - Ljevakovič, Čajič (56. Vachoušek) - Táborský, Dolejš (37. Mahmutovič), Jindráček (54. Litsingi) - Salami. Trenér: Ščasný.

Další výsledky: Brumov - Karviná 0:1 (73. Pavelka), Admira Praha - Roudnice nad Labem 1:1, 2:4 na penalty.

1. Slezský FC Opava 5 3 2 0 14:6 11
2. Dynamo České Budějovice 4 3 1 0 10:4 10
3. Graffin Vlašim 4 3 0 1 9:6 9
4. Fotbal Třinec 4 3 0 1 5:3 9
5. FC Hradec Králové 4 2 1 1 7:7 7
6. FK Viktoria Žižkov 4 1 3 0 8:3 6
7. FK Pardubice 4 2 0 2 5:4 6
8. FK Olympia Praha 4 1 2 1 6:6 5